Blizzard Tarafından Sürpriz Battle.net Kararı

   Blizzard uzun süreden beri çevrimiçi platform konusunda Battle.net ismini kullanırken, bu adın değiştirileceği açıklandı.

   Blizzard Tarafından Sürpriz Battle.net Kararı

   Son dönemlerin en popüler markalarından birisi olan Blizzard, sürpriz bir karar alındı. Konuyla ilgili elde edilen bilgilerde Battle.net olarak adlandırılan platform üzerinden hizmet veren Blizzard’ın bu isimde değişikliğe gideceği ve artık battle.net’in kullanılmayacağı açıklandı. Diablo, Starcraft, World of Warcraft, Overwatch ve Heartstone gibi oyunlarda imzası olan Blizzard, şu anda dünya genelinde en çok oynana espor oyununa sahip ve oyunun değeri her gün daha da artıyor.  Yakaladığı bu başarıları yeni oyunlarıyla desteklemek için çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren Blizzard, aynı zamanda küçük değişiklikleri de yapmayı ihmal etmiyor.

   Resmen açıklandı!

   Blizzard tarafından alınan bu karar ile ilgili resmi bir açıklama da yapıldı. Açıklama için World of Warcraft’ın resmi blog sitesi tercih edildi ve yazılı bir şekilde durum hakkında bilgiler paylaşıldı. Değişiklikten isim dışında hiçbir durumun etkilenmeyeceği ve artık battle.net yerine Blizzard Tech isminin kullanılacağı açıklandı. Bu bakımdan alınan bu karar ile birlikte bundan sonraki süreçte sadece Battle.net iptal edilmiş olacak. Blizzard ismini ön plana çıkarmaya çalışan markanın bu nedenle Blizzard Tech isminde karar kıldığı ve böylece Blizzard markasını daha da değerli kılmak istediği öğrenildi.

   Chris Metzen etkisi mi?

   Blizzard tarafından alınan bu karar sonrasında gündemde tartışan konulardan bir tanesi de Chris Metzen oldu. Emekliye ayrılan ismin ardından sistemlerde ciddi değişikliklerin yapılacağı da belirtilmişti.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.