BlackBerry Mobil Sektörden Çekildi!

   Uzun zamandan beri Blackberry’nin mobil sektörden çekileceği konuşulurken firma tarafından yapılan açıklamayla bu durum resmiyet kazandı.

   BlackBerry Mobil Sektörden Çekildi!

   Son dönemlerde yeni modelleri ile son şansını deneyen Blackberry, piyasaya sunduğu telefon modellerinden de beklenen ilgiyi göremeyince mobil sektörden çekilme kararı aldı.

   Artık BlackBerry yok!

   Özellikle telefonlarındaki özelliklerin farklı markalar tarafından kullanılmaya başlanması ve pek çok uygulamanın ücretsiz bir şekilde piyasaya sunulması Blackberry’nin önemli özelliklerinin artık farklı olmamasına neden oldu. Bu durum markanın günden güne mobil sektördeki hakimiyetini kaybetmesi de neden oldu. Yaşanan bu durum sonrasında her ne kadar firma tarafından yeni model üretimleriyle durum toparlanmak istense de bu konuda başarıya ulaşılamadı.

   BlackBerry farklı alanlara yönelecek

   Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen son bilgilerde firmaya en yakın kaynaklar tarafından Blackberry’nin mobil sektörden çekileceği belirtilmişti.  Bu bakımdan gündeme gelen iddialar oldukça güçlü kaynaklara dayandırıldığı için pek çok farklı yerde haber olarak yayınlanmıştı. Firma hakkında gelen son bilgilerde ise bu durumun gerçekleri yansıttığı görüldü.

   Yapılan resmî açıklamalarda Blackberry’nin bundan sonraki süreç içerisinde mobil sektörde yer almayacağı ve yeni bir telefonun üretilmeyeceği belirtildi. Firma tarafından üretimi gerçekleştirilen ve stoklarda yer alan telefon modellerinin düşük fiyatlar üzerinden satışı çıkartılarak stokların tüketilmesi beklenirken firma tarafından bundan sonraki süreç içerisinde daha çok yazılım bölümüne ağırlık verileceği ve gerek mobil gerekse de akıllı otomobiller için yazılım üretileceği tahmin ediliyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.