Blackberry Güvenliği ve Samsung’un Üstün Teknolojisi Tek Üründe Birleşiyor

   Samsung ve BlackBerry’den piyasayı heyecanlandıracak bir hamle geldi.

   Blackberry Güvenliği ve Samsung’un Üstün Teknolojisi Tek Üründe Birleşiyor

   Piyasaya sürdüğü ürünler ile kullanıcılarının özel bilgilerini güvenlik duvarları arkasına gizleyen BlackBerry, teknolojiyi belki de en iyi şekilde kullanan, firmada akıllı telefon pazarının hâkimi olmuş olan Samsung şirketi ile artık çalışmalara başlıyor. İki dev firma, özel bir cihaz için kollarını sıvamaya başladı. İşte detaylar.

   Tabletlerin piyasada eskisi gibi ilgi duymadığının konuşulduğu anda, Microsoft yetkilileri tablet cihaz piyasasına çok özel bir ürün getireceklerini ve tekrar bu sektörün canlanacağını söylemişti. Şimdi bundan daha heyecanlı bir haber de BlackBerry ile Samsung şirketleri tarafından geldi. İki dev şirket, yeteneklerini birleştirecek ve piyasayı adeta kavuracak olan bir tablet ile karşımıza çıkacaklar. Alman hükümeti için ilk etapta üretimi yapılacak olan bu tabletlerin ilk özellikleri casus geçirmez bir yapıda olmalarıdır. Burada BlackBerry tüm bildiklerini ortaya koyacaktır.

   Bu cihazda BlackBerry’nin daha önce de kullanmış olduğu yazılım kullanılacak. Secusmart ekibi tarafından çalışmalarına başlanan cihaz için, Alman Güvenlik Birimleri ihtiyaçları doğrultusunda eklentiler de yer alacak. İlerleyen zamanlarda ise tüm özellikleri aynı olmasa da, üst düzey güvenlik sistemi bulunan tablet bizlerin kullanımına sunulacak.

   Samsung’un katkısı çok fazla olacak

   Kişilerin hem iş bilgilerinin hem de kişisel resim ya da videolarının saklanması açısından çalıştırmalar iki şirket tarafından yürütülüyor. Samsung’un da geçmiş dönemlerde hükumetlerin ihtiyaçları için geliştirilen ürünlerde MAM teknolojisi yer alıyordu. Şimdi ise hem MAM teknolojisi hem de Secusmart ekibinin yazılımları kullanılacak.

   Teknik özellikler ile görünüş bakımından prototip incelemelerine bakacak olursak cihazın yeni bir Samsung Galaxy Tab S2 olması gerekiyordu. Fakat genel bir kullanıcı kitlesine sahip olmayan bu cihazın, sayılı miktarda Alman Hükümeti’ne sunulacağı biliniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.