Bitcoin Almak İçin 10 Neden!

   Bitcoin ve diğer tüm kripto para birimlerinin en önemli avantajlarından biri zamana ve mekana bağlı kalmamasıdır.

   Bitcoin Almak İçin 10 Neden!

   Son yıllarda kısa ve uzun vadede kazanmak isteyen birçok kişi bitcoin yatırımı tercih ediyor. Bitcoin volatilitesinin yüksek olması birçok kişi için risk barındırsa da doğru adımlar ve takiple neredeyse herkes kazanç sağlıyor. Bu sayede geleneksel para sisteminin en büyük alternatifi kripto paralar yavaş yavaş hayatımızdaki yerini alıyor. Ancak hala bitcoin almak konusunda kararsız kalan kişiler de var. Peki, neden bitcoin bu kadar popüler oldu ve neden tercih ediliyor? İçeriğimizde bitcoin avantajları ve bilinmesi gerekenlere göz atabilirsiniz.

   Bitcoin Neden Tercih Ediliyor?

   2008 yılında duyurulan bitcoin, her geçen gün daha fazla kişinin bu alanda yatırım yapmasını sağladı. Günümüzde yaklaşık 6000 tane kripto para biriminin olduğu biliniyor. Ancak neredeyse her ülkede ilk önceliği bitcoin alıyor. Bitcoin diğer kripto para birimlerine oranla daha güvenilir bir grafik çiziyor ve ani düşüşlerden daha az etkileniyor.

   Bitcoin ile yapılan işlemlerin tamamı blok zinciri (blockchain) sistemiyle gerçekleştiriliyor. Bu da tüm işlem ve transferlerin gizli olmasını sağlıyor ve takip edilemiyor. Dolayısıyla kripto para veya bitcoin yatırımcıları için tam güvenlik sağlanabiliyor.

   Bitcoin Yatırımının 10 Avantajı!

   Bitcoin veya kısaltmasıyla BTC yatırımı kripto para yatırımlarının yaklaşık %65’ini oluşturuyor. Dolayısıyla kripto para yatırımı yapan her 4 kişiden 1’inin bitcoin tercih ettiğini söylemek mümkün. Peki, bitcoin size ne gibi bir avantaj sağlar? İşte, bitcoin yatırımı yapmak için 10 neden:

   Zaman Ve Mekân Sınırlandırması Yok!

   Kripto para ve bitcoinin en önemli avantajlarından biri zamana ve mekana bağlı kalmamasıdır. Geleneksel bankacılık sisteminde para göndermek için belirli saatleri beklemeniz gerekir. Veya belirli bir limitin üstünde komisyon ödemeniz gerekebilir. Ancak bitcoin transferi için aracı ve komisyoncu yoktur. Dünyanın her noktasına 7/24 transfer yapabilirsiniz.  İnternete bağlanabildiğiniz her yerde bitcoin cüzdanınızı kontrol edebilir, transfer yapabilir veya al – sat işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

   Yüksek Getiri İmkanı!

   Geleneksel borsa sisteminde getiriler çok daha düşüktür. Bitcoin yatırımı ise yüksek volatilite sayesinde daha fazla kazanç sağlar. Ancak bu durum yüksek kazançla birlikte yüksek riskte içerir. Bu nedenle piyasa takibini öğrenene kadar daha az miktarla yatırım yapmak sermayenizi korumanız için önemlidir.

   Finansal Otoritelere Bağlı Değil!

   Bitcoin, herhangi bir kişi, kurum, kuruluş, banka veya şirket tarafından yönetilmez. Fiyatlardaki yükseliş veya düşüşler, transfer, işlem hacmi vb. durumlar herhangi bir finansal otoriteye bağlı değildir. Bitcoin fiyatları arz- talep dengesine göre belirlenir. Dolayısıyla enflasyon vb. durumlar da söz konusu değildir.

   Kişisel Bilgilerinizi Açıklamak Zorunda Değilsiniz!

   Bitcoinin dünya çapında çok tutulmasının diğer bir nedeni de kişisel bilgileri açıklama zorunluluğunun olmamasıdır. Örneğin, alıcı ve gönderici arasındaki para transferini sadece iki kişi bilir. Bu işlem şifrelenir ve şifrelerin başka biri tarafından görülmesi ya da kırılması mümkün değildir. Ancak kripto para borsalarında bitcoin yatırımı yapmak istiyorsanız kişisel bilgilerinizi borsa ile güvenli olarak paylaşabilirsiniz.

   Düşük İşlem Ücreti!

   Geleneksel borsa sisteminde veya diğer borsalarda işlem ücretleri oldukça yüksektir. Bu durum ise özellikle yeni yatırımcının kaçınmasına sebep olabilir. Bitcoin yatırımı ise çoğu zaman sıfır komisyon veya çok düşük komisyonla gerçekleşir. Dolayısıyla profesyonel yatırımcılar da amatör yatırımcılar da aracı, komisyon, işlem vb. ücretleri çok düşük öder. Bu durum da anlık al – sat yapmak isteyenler için daha iyi bir kazanç sağlar.

   İşlemler Dijital İmza İle Korunur!

   Bitcoin yatırımcılarının tamamının dijital cüzdanı vardır. Dijital cüzdanlarla yapılan işlemlerin tamamı dijital imza ile korunur. Bununla birlikte bir bitcoinin sahtesinin yapılması veya işlemin taklit edilmesi mümkün değildir. Öyle ki offline cüzdanlarda bulunan bitcoinler, uluslararası bankacılık sistemlerine oranla çok daha güvenlidir. Bu cüzdanlara dışardan müdahale edilemez ve hacklenemez.

   7/24 İşlem Yapılır!

   Bitcoin borsaları resmi tatil, bayram, mesai vb. konulardan bağımsız olarak 7/24 çalışır. Bu sayede piyasa takibi daha iyi yapılır ve her zaman anlık kazanç elde edilebilir. Global bir dijital ağ olması nedeniyle anlık işlemlere müsaittir. Banka ve geleneksel borsa sisteminde olduğu gibi bekleme süresi yoktur.

   Farklı Yatırım Alanları!

   Bitcoin yatırımı yapmak için tercih edebileceğiniz farklı yöntemler vardır. Bitcoin alarak offline cüzdanınızda koruyabilir, kripto para borsalarından bitcoin alıp işlem yapabilir veya bitcoin ATM’leri ile bitcoin satın alabilirsiniz. Sizin için en uygun yöntemler arasından seçim yapmak daha kolaydır.

   Bitcoin Madenciliği İle Bitcoin Almak

   Kripto para madenciliği de bitcoin almak için en önemli alternatiflerden biridir. Bitcoin madenciliği CPU, GPU, ASIC cihazlar ve bulut madenciliği ile yapılabiliyor. CPU madenciliği yavaş yavaş etkinliğini kaybederken bulut madenciliği ve GPU madenciliği çok iyi kazanç sağlayabiliyor. ASIC cihazlar ise genellikle yüksek maliyet sebebiyle bireysel madenciler için tercih edilmiyor.

   Taşıma Ve Saklama Kolaylığı!

   Bitcoini taşımak ve muhafaza etmek son derece kolaydır. Çok yüksek miktardaki bitcoinlerinizi de düşük miktardaki bitcoinlerinizi de sanal cüzdanlar sayesinde kolayca saklayabilirsiniz. Üstelik bu cüzdanların siber saldırıya uğrama ihtimali neredeyse yoktur.

   Bitcoin almak için güvenilir bitcoin sitelerini araştırıyorsanız BuldumZ’de yayınlanan en iyi bitcoin sitelerine göz atabilirsiniz. İçeriğe ulaşmak için https://buldumz.com/bitcoin-siteleri/ burayı ziyaret edebilirsiniz.

   Uyarı: Bu makale içeriği yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve diğer kripto paralar yüksek risk içeren varlıklar oldukları için tüm kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce kendi araştırmalarınızı yapmalısınız.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.