Bir Telefon da Türkiye’de Araç İçinde Patladı!

   Konya’da yaşanan son olayda araç içerisindeki telefonun patladığı açıklandı.

   Bir Telefon da Türkiye’de Araç İçinde Patladı!

   Dünya genelinde son dönemlerde telefonların patlama olaylarına sık sık rastlanırken, kötü bir örnek de Türkiye’de yaşandı. Konya’nın Beyşehir ilçesindeki bir vatandaşın telefonu araç içerisinde patlayınca, araçta ciddi oranda bir hasar meydana geldi. Patlamanın etkisi ile birlikte araçta yangın başlarken, aracın deposuna sıçrama tehlikesi olan yangın, ciddi bir panik yarattı.

   Park halinde duruyordu!

   Aracını park halinde bırakan vatandaş, yangından çok sonra haberdar oldu. Olayı gören vatandaşların itfaiyeye haber vermesi ile birlikte olay yerine itfaiye gelirken, araç içerisinde başlayan yangın, aracın ön camının kırılması ile birlikte söndürülebildi. Yangın sonrasında aracın tüm iç aksamı yanarken, araç kullanılamaz duruma geldi.

   Araca yapılan müdahale sonrasında uzmanlar tarafından araştırmalar yapılırken, araçtaki yangının ön koltukta bulunan telefondan kaynaklandığı ifade edildi. Konuyla ilgili detaylı bilgilere henüz ulaşılamazken, telefon modelinin de ne olduğu öğrenilemedi. Son dönemlerde artan patlama olaylarına karşı, uzmanlar uyarılarda bulunurken, bu olay sonrasında da önemli hatırlatmalar yapıldı.

   Uzmanlar uyarıyor!

   Sıcak havalarda araçlarda telefonların bırakılmaması gerektiği ifade edilirken, yolculuk sırasında dahi kişilerin telefonları güneş alan ve sıcak olan bölgelere koymaması gerektiği ifade edildi. Sıcaklık nedeniyle araçlardaki telefonların ısı değerleri normalin çok üzerine çıkarken, özellikle bataryaları eski telefonların patlama riskleri çok daha fazla olabiliyor. Bu nedenle yolculuklar sırasında ya da yolculuk sonrasında telefonların araçta kullanımları ile ilgili dikkatli olunması gerekiyor. Aynı zamanda son zamanlarda araç içi şarj kitlerinin kullanımı da artarken, bu tip ürünler için de kaliteli ürünlerin kullanılması gerektiği hatırlatıldı.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.