Benzinli Araç Yasağı Geliyor!

   Norveç’te çıkarılan yeni yasayla, benzinli araçların tarihe karışması bekleniyor. Ülkedeki araçlar yerini elektrikli modellere bırakıyor.

   Benzinli Araç Yasağı Geliyor!

   Dünya üzerinde huzur ve mutluluk seviyesinin en yüksek olduğu kabul edilen Norveç, çevreciliğe çok fazla önem veriyor. Kendileriyle birlikte doğanın da huzurunu koruma altına alan insanları, çok fazla uzak olmamıza rağmen Norveçli balıkçılar olarak tanıdık ve sevdik. Norveçli balıkçılar ticarete ek olarak ekosistemin bozulmaması konusunda da hassas görünüyorlar. Ülkedeki tüm siyasi partilerin destek verdiği kanun, kabul görmesi durumunda 2025 yılında tam olarak benzinli araç sayısını bitirmeyi hedefliyor.

   Kendileri satıyor ama kullanmıyor

   Ülke ekonomisinin %41’lik bölümü petrol kaynaklarından sağlanmasına rağmen, ihracatta vazgeçilmez arasında bulunan petrol ve doğalgaz kaynakları, ülke tarafından kullanılmıyor. Aynı şekilde 2025 yılına kadar elektrikli araç kullanımına geçmeye hazırlanan Hollanda, tüm dünyanın giderek petrol kullanımına dur diyeceğinin bir göstergesi.

   Benzinli araç üretilmeyecek

   Birçok otomobil üreticisinin de 2030 yılı itibariyle benzinli araç üretimini durdurup, elektrikli araç üretimine geçeceğini duyurması üzerine, yeni hidroelektrik santralleri kurulması üzerine çalışmalara başlandı. Ülkemizin de aynı şekilde kararlar almasının olumlu olacağını düşündüğümüz bu olay, umarız tüm dünyaya örnek olur…

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.