Belediyelerden Akıllı Telefon ve İnternete Ek Vergi

   Belediyeler gelir sıkıntısını çözmek adına akıllı telefon ve internetten ek vergi talep edecek.

   Belediyelerden Akıllı Telefon ve İnternete Ek Vergi

   Geçtiğimiz aylarda belediyelerin gelir sıkıntısı çektiğini ve bunun için çözüm üretildiğini öğrenmiştik. Belediyeler gelir sıkıntısını çözmek için yeni bir fikir geliştirdi. Belediyelerin gelir sıkıntısının çözülmesi için vatandaş artık daha fazla vergi ödeyecek. Peki hangi ürünler için ek vergi talep edilecek? Belediyeler vergi sıkıntısını çözmek için akıllı telefon, internet ve doğal gazdan vergi talep edecek. Vatandaş artık akıllı telefon, internet ve doğal gaz için daha fazla vergi ödeyecek. Belediyeler bu şekilde gelir sıkıntısını çözmeye çalışacak. Vatandaşsa ilave vergi yükünü nasıl kaldıracağının hesabını yapıyor.

   40 milyar lira ek vergi

   Belediyelerin talep ettiği ek vergi tutarından 40 milyar lira ek gelir elde etmesi bekleniyor. Bu tutarla belediyelerin gelir sıkıntısı büyük oranda çözülmüş olacak. Vatandaş akıllı telefoninternet ve doğal gaz için ilave vergi ödeyecek.

   Vatandaş düşünceli

   Belediyelerin gelir sıkıntısını çözmek adına ek vergi talep edileceğini öğrenen vatandaş vergi tutarının nasıl ödeneceğini düşünmeye başladı. Bu ilave vergi talebinin sadece alıcıları değil satıcıları da etkilemesi bekleniyor. Zaten oldukça durgun bir vaziyette olan akıllı telefon ve internet sektörünün vergi ilavesi sonrası daha da durgunlaşması bekleniyor

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.