Başka Birinin Telefonuna Gelen Mesajları Okuma ve Mesaj Takibi

   Kimse telefonuna gelen mesajların okunmasını istemez ancak, bazı durumlarda sevdiklerinizin güvenliğini sağlamak için mesajlarını okumak gerekli olabilir.

   Başka Birinin Telefonuna Gelen Mesajları Okuma ve Mesaj Takibi

   Başka birine ait telefona gelen mesajları okumak isteyebiliriz. Çocuklarımızın kiminle yazıştığını ve mesaj içeriğini bilmek onları zararlı kişilerden korumak için önemlidir. Özellikle zorba, şiddet eğilimli ve güven duymadığımız kişileri çocuklarımızdan ve sevdiklerimizden uzak tutmak için onların mesajlarını görmemiz mümkün. Bunun için neler yapmanız gerektiğini bu yazıda sizler için derledik.

   Neden başka birinin mesajlarını okumaya ihtiyaç duyarız?

   Başkasının telefonuna gelen mesajları okuma nasıl olur? Dünya gün geçtikçe daha tehlikeli bir yer haline geliyor. Hem gerçek yaşamda hem de internet platformlarında kötü niyetli insanlar giderek çoğalıyor. Bu insanların hedef listesinde çocuklar, yaşlılar ve kendini siber saldırılardan koruyamayacak insanlar daha çok yer alıyor. Dolayısıyla sevdiklerimizin, yaşlı aile üyelerimizin ya da bir arkadaşımızın telefonundaki mesajları takip ederek onların başının derde girmesini engelleyebiliriz.

   Örneğin çocuğumuzun bir akran zorbalığı yaşamasını veya arkadaşlarından birine zorbalık yapmasını istemiyorsak, çocuğumuzun telefonundaki whatsapp mesajlarını okuma ve incelemek gerekebilir. Aynı durum yaşlı akrabalarımız için de geçerlidir. Kötülük yapmak isteyenleri yaşlıların telefonlarındaki mesajları takip ederek tespit edebilir ve engelleyebiliriz. Başını derde sokmasını istemediğimiz bir arkadaşımız için de aynı durum söz konusu. Başka telefonun mesajlarını görme bu nedenle önemli olabilir.

   Bir diğer neden ise bizi aldattığını düşündüğümüz partnerimizin telefonundaki mesajları görme. Eğer aldatıldığınızdan şüpheleniyorsanız ve bundan emin olmak istiyorsanız, sevgilinizin ya da karınızın mesajlarını okumak istemeniz kadar doğal bir durum olamaz. Böylece hem şüphelerinizden kurtulur hem de elinize gerçek bir kanıt almış olursunuz.

   En etkili seçenek

   Başka bir telefondaki mesajları okumanın birden fazla yöntemi vardır. Örneğin doğrudan telefona fiziksel erişim, iCloud hesabına girme, mesajları yönlendirme gibi yöntemler ne yazık ki yüzde yüz çözüm sunmamakta ve risk taşımaktadır. Yalnızca mesajları okumak değil, takip ettiğiniz telefondaki tüm aktiviteden haberdar olmak istiyor, çocuklarınızı ve sevdiklerinizi güvende tutmak istiyorsanız bir mesaj okuma programı olan mSpy kullanmalısınız.

   Nedir mSpy derseniz, uzun yıllara dayanan tecrübesi ve dünya çapında sahip olduğu mutlu kullanıcılarla kendisini bu alanda kanıtlamış en iyi telefon takip programdır diyebiliriz. mSpy ile takip ettiğiniz telefondaki tüm gelen ve giden mesajları ve bunların görsel içeriklerini görebilirsiniz. Bu durum sosyal medya uygulamalarından yapılan sohbetler ve konuşmalar için de geçerlidir. Kimlerle ne süre ile konuşuldu, neler yazıldı ve hangi fotoğraflar ile videolar paylaşıldı, hepsini anında rapor olarak almanız mümkün.

   Sevdiklerinizin güvenliğini sağlamak için mesajlarını okumak çok etkili olabilir. Elbette kimse telefonuna gelen mesajların okunmasını istemez. Biz de başka birinin telefonuna gelen mesajları görme adına çaba sarf etmek istemeyiz. Ama özellikle çocuklarınızın ve yardıma ihtiyacı olan yaşlı aile bireylerinin güvenliğini sağlamak adına onların telefonlarını uzaktan takip etmek ve mesajlarını okumak yararlı olabilir. Takip ettiğiniz telefondaki aktiviteleri eş zamanlı bildirim olarak size rapor eden mSpy ile artık rahat bir nefes alacaksınız.

   Bedava çözümler neler?

   Başka telefona gelen mesajları okuma için bedava yöntemler de vardır.

   • Mesaj yönlendirme
   • iCloud hesabına girme
   • Uyudukları yada başka işle meşgul olduklarında telefonlarına bakma

   Bir telefondaki mesajları kendi telefonunuza yönlendirebilmek için o telefona fiziksel erişim sağlamanız gerekir. Bu da riskli ve zor bir yöntemdir. Ayrıca iCloud hesabının şifresini biliyorsanız, takip etmek istediğiniz telefondaki mesajlar iCloud hesabına yedekleneceğinden, bu yöntemi de kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat iCloud yalnızca IOS cihazlar için geçerlidir. Android bir telefonda bu yolu deneyemezsiniz. Üstelik iCloud şifresini bilmiyorsanız bunu kırmak için de uğraşmanız gerekecektir.

   Başka bir telefondaki mesajları kendi e-posta adresinize yönlendirmeniz de mümkün. Bu da bedava bir yöntem. Fakat bunun için de hedef telefonun Apple ID ve şifresini bilmeniz ve ona fiziksel erişim sağlamanız gerekiyor. Ardından şu adımları takip etmelisiniz. Ayarlar kısmına gidin ve Mesajlar’ı bulun. Gönder ve Al sekmesine tıklayın. İzleme için kullanacağınız Apple ID’sine giriş yapın. Tekrar Ayarlar kısmına dönüp Mesajlar’ı bulun. Özelliği etkinleştirmek için Metin Mesajı İletme’ye tıklayın.

   Diğer kişinin iPhone’undan metin mesajlarını alacağınız cihazı seçin. Bu tabletiniz olabilir örneğin. Bir doğrulama kodu görünecektir. Kodu girin. Hepsi bu kadar. Fakat önceden de belirttiğimiz gibi, çocuğunuzun ya da başka birinin mesajlarını düzenli olarak kendinize ait bir cihazdan almak için kullanacağınız bu yöntem için de riskler mevcut ve Apple kimliğinin ve şifresinin bilinmesi gerekiyor.

   Bunların dışında uyudukları ya da başka bir işle meşgul oldukları sırada da diğerlerinin telefonlarını alarak mesajlarını okuyabilirsiniz. Ancak bu yöntemde de yakalanma riskiniz vardır. Üstelik kısa bir süre içinde acele ile tüm mesajları kontrol edip yedekleyemezsiniz. Özellikle kanıt olarak kullanmak istediğinizde bu yol da işinize yaramayacaktır.

   Sonuç:

   İster çocuklarınızın güvenliği için isterseniz de yasal bir işlemde kanıt olarak kullanmak için mesaj takibi yapmak istediğinizde, bunun birbirinden farklı yöntemleri bulunuyor. Fakat kendinize kalıcı ve yüzde yüz etkili bir seçenek arıyorsanız bir casus telefon takip programı edinmez gerekir. Böylece yalnızca mesajları okumakla kalmaz, hedef telefonun tüm aktivitesini anında görebilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.