Asus’ta Transformer Serisi Tekrar Hayat Buluyor

   Bilgisayar, tablet ve son olarak da telefon konseptine giriş yapan Asus firması daha önce de tabletlerinde kullandığı Transformer tasarımına tekrar dönüş yaptı.

   Asus’ta Transformer Serisi Tekrar Hayat Buluyor

   Dünyadaki tablet üretim satışının devlerinden biri olan Asus yeni sayılacak bir tasarımla kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Daha önce de kullandığı bu konseptin beğenilmesinden dolayı tekrar piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yeni tabletlerinden yavaş yavaş Android’ten vazgeçmeye başlayan firma yeni konseptlerinde Windows’u tercih ediyor. Android ile başlayan Transformer serisi de artık Windows ile devam edecek.

   Asus’un en şık tasarımlarından biri olan Transformer Mini modeli hem cebe hem de göze hitap eden bir tablet. Genel olarak büyük boy tablet tasarımını tercih eden Asus, modelini biraz daha ufak tasarlayarak Transformer serisine Mini adıyla bir seri daha kazandırmıştı. Diğer modellerine oranla küçük ve şık bir tasarımı olan bu model belki de en çok tutulan modellerden biri haline geldi. 10 inç’lik boyutu ve 11 saate kadar dayanabilen şarjı ile kullanıcıların ilgisini çekmekte. Henüz fiyatı açıklanmayan model klavyesinden ayrılabiliyor ve daha hafif hale geliyor.

   Asus Transformer 3 ve 3 Pro

   Amiral gemisi sayılabilecek bu iki modelden Pro modeli 999$’dan piyasaya sürülmeye hazırlanırken Transformer 3 modeli ise 799$’dan vitrinlerdeki yerini almaya hazırlanıyor. 2 model de 12.6 inç’lik ekran boyutuna sahip ve 2880×1920 pixel’lik çözünürlüğe sahip. 3 Pro modeli 16gb’ye kadar Ram desteği sunarken 3 olan model ise 8gb’ye kadar Ram desteği sunmakta.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.