ASUS VR Sonunda Görücüye Çıktı!

   Teknoloji devleri arasında yer alan ASUS’un sana gerçeklik gözlüğü ASUS VR, Computex 2016 etkinliği kapsamında görücüye çıktı. İşte Tayvanlı firmanın ilk sanal gerçeklik gözlüğünün detayları!

   ASUS VR Sonunda Görücüye Çıktı!

   Computex 2016 etkinliği kapsamında tanıtmış olduğu akıllı cep telefonları, dizüstü bilgisayar ve robotun yanı sıra sanal gerçeklik gözlüğünü de görücüye çıkaran ASUS, gündeme yine bomba gibi düştü. Firmanın ilk sanal gerçeklik gözlüğü ASUS VR, etkinlik sırasında sahnede tanıtılmadı ancak ürünlerin sergilenmiş olduğu demo alanında bir camekanın arkasında görücüye çıkmayı başardı. Etkinlikte tanıtılan bu yeni sanal gerçeklik gözlüğü hususunda şu an için pek net bilgiler paylaşılmış değil ancak tasarım tarafında gözlükte deri kayışın kullanılmış olması dikkatleri çekmeye yetti.

   Sanal gerçeklik teknolojisinin yaygınlaşması ile birlikte bu gelişime ayak uydurmak isteyen Tayvanlı teknoloji devi, kendine özgü bir tasarıma sahip olan VR gözlüğü hususunda son derece başarılı bir hamleye imza atmış gibi görünüyor.

   Sanal gerçekliğin gerçekliği artırılmış!

   Daha önce yapılmış olan açıklamalarda sanal gerçekliğe nazaran artırılmış bir gerçeklik teknolojisini tercih ettiğini belirten firma, şu an için ürün hakkında net bilgilere yer vermiyor. Bu durum da firmanın bir sürpriz yapıp yapmayacağı sorusunu akıllara getiriyor.

   Şimdilik sahip olduğumuz bilgilere göre ASUS VR metal çerçeve, dokunmatik ekran ve deri kayışa sahip. Bu özellikler bile aslında ürünün ne kadar iddialı olabileceğini bizlere göstermeye yetiyor. Bakalım ilerleyen günlerde Tayvanlı teknoloji devi bu konu hakkında detaylı açıklamalar yapacak mı?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.