Apple ve Samsung Arasında Dev Kardeşlik Adımları

   Apple ile Samsung arasında büyük bir anlaşma imzalandı. Apple, Samsung için gerekli işlemleri yapacakken, Samsung da Apple için gerekli olanları yerine getirecek yardımda bulunacak. İşte o anlaşmanın ayrıntıları..

   Apple ve Samsung Arasında Dev Kardeşlik Adımları

   Apple için büyük yardım

   iPhone’u daha fazla geliştirmek için arayışlara giren Apple, ilk yapacağı gelişimi ekran görüntüsü için olduğunu duyurdu. iPhone telefonlarında ki ekran görüntüsü yeni çıkan modeller de değişecek. 2017 yılında çıkaracağı yeni iPhone modellerinde OLED ekran yer alacak. OLED ekranlara geçilemeyeceğini düşünenler bir hayli çoktu. iPhone kullanıcıları Apple’ın bu ekranlar için gerekli şartları dahi yerine getiremeyeceğini düşünüyordu. Ancak Samsung ile yapılan anlaşma tüm kuşkuları ortadan kaldırdı. Yapılan anlaşma hasebiyle Amerika teknoloji devinin işine ne kadar önem verdiğini ortaya koydu.

   İşte o dev anlaşma

   Güney Kore basınında yapılan habere göre iki dev marka arasında anlaşma sağlandı. Bu anlaşmaya göre kullanıcılar tarafından çok memnun kalınan Samsung, yeni çıkacak olan iPhone’lar için ekran üretecek. Bu vesileyle 2017 yılında çıkacak olan telefonlar OLED ekranlara sahip olacaklar.

   Samsung için ne yapılacak?

   iPhone telefonlar için yapılan yardımı karşılıksız bırakmayan Apple, Samsung’a para desteği sağlayacak. Söylentilere göre 100 ekran ünitesi hazırlanması için Samsung şirketine 2,59 milyar ödeme sağlayacak. Haberler bu şekilde olsa da resmi bir açıklama gelmedi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.