Apple ve Samsung savaşında yeni perde açıldı!

   Son zamanların en hararetli savaşı olan Apple – Samsung savaşı bir süredir askıya alınmıştı. Apple ve Samsung arasında savaşta yeni perde açıldı. İşte tüm detaylar.

   Apple ve Samsung savaşında yeni perde açıldı!

   Apple – Samsung savaşı bir süredir askıya alınmıştı

   Apple ve Samsung arasında yıllar yılı gerek patent gerekse tasarım açısından davalar sürüyor. Apple ve Samsung arasında iki yıldır devam eden ve yılan hikayesine dönen patent davasında alınan son karar Samsung’u üzdü.

   Apple ve Samsung arasında olan bu patent davası 2014 yılının Mayıs ayında bir mahkeme kararıyla Apple ve Samsung’un patent haklarının ihlal edildiğini belirtmişti. Bu kararın ardından Apple uğramış olduğu zararın 2.2 milyar dolar olduğunu açıklamış olsa da mahkeme Apple’ın bu tutarını çok bulup Samsung’un Apple’a 119.6 milyon dolar ödemesini hükmetmişti.

   Apple ve Samsung arasında olan bu patent davaları arasında, açmak için kaydır, hızlı bağlantılar ve otomatik düzeltme gibi özellikler bulunuyor. Samsung iki yıl önce mahkemenin vermiş olduğu kararı bozmak için temyize başvurdu ve orijinal kararın Samsung’un lehine sonuçlanmasını istedi. Samsung’un bu başvurusu başlangıçta haklı görülse de Apple’ın yeniden başvurmasıyla birlikte mahkeme bir kez daha Apple’ı haklı görerek Samsung’un 119.6 milyon dolar ödemesi gerektiği kararını aldı.

   Samsung’un Apple’a para ödeyeceği bir anlamda kesinleşmiş olsa da Samsung’un önünde ili yol bulunuyor. Bunlarda birinci yol Samsung’un yenilgiyi kabul edip tutarı ödemesi diğer yol ise Samsung’un bu davayı Yüksek Mahkeme’ye taşıması. Bakalım Samsung ilerleyen günlerde ne yapacak. Bunu ilerleyen süreçte göreceğiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.