Apple Türkiye’ye Geliyor!

   AB Komisyonunun onayladığı 13 milyar Dolarlık tazminat sonrasında, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’ten Apple’a Türkiye daveti geldi.

   Apple Türkiye’ye Geliyor!

   Apple’a karşı açılan ve Apple haksız bulunduğu davada, şirketin eksik vergi ödemesinden dolayı 13 milyar dolar tazminat cezası aldığı gündemden bir türlü düşmüyor. Bunun beraberinde açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Apple’ı Türkiye’ye davet ettiklerini söyledi.

   Dünyanın teknoloji alanındaki en iyi şirketi olan Apple, Avrupa Komisyonu’nun yürütmüş olduğu davada haksız bulunmuş ve 13 milyar dolarlık bir tazminat cezasına çarptırılmıştı. Bunun ardından da resmi Twitter hesabından Apple’a çağrıda bulunan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ‘’Apple’ın Türkiye’ye taşınmasını isteriz. AB bürokrasisinin almış olduğu bu karar ile uğraşmadan, onlara daha iyi vergi indirimleri sunmaktan mutluluk duyarız’’ dedi. Bu durum dünya basınında da sıkça yayınlanmaya başladı. Büyük bir zarar olarak nitelendirilen miktar Apple tarafından Avrupa Birliği Konseyi’ne ödenecek, ama bunun ardından nasıl bir yol haritası izlenecek şu an belirli değil.

   Apple, Türkiye’nin davetine cevap verdi mi?

   Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek tarafından yapılan bu cömert teklif, Apple tarafından şüphesiz ki değerlendirilecektir. Yapılacak vergi indirimleri sayesinde Apple Türkiye’ye taşınırsa bu durum ülkemiz açısından çok önemli bir adım olacaktır. Gelişen Türkiye yolunda Türkiye Cumhuriyeti tarafından verilen vergi indirimleri ile teşviklerin ardından, teknoloji devi firmanın ülkemizde bulunması hem gelişimleri hem de işbirliği açısından gelişimleri hızlandıracaktır. Tabii ki çok büyük bir firma olan Apple’ın Türkiye yapılanması söz konusu olduğunda, binlerce kişiye istihdam kaynağı olacağı da unutulmamalıdır.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.