Apple Store’deki Ürünler Yerle Bir Oldu!

   Fransa’daki bir Apple Store oldukça ilginç bir olay yaşandı. Kızgın müşteri tüm cihazları parçaladı.

   Apple Store’deki Ürünler Yerle Bir Oldu!

   Fransa’nın Dijon kentinde yaşanan son olay oldukça ilgi çekti. Apple çalışanlarına kızan ve sinirini alamayan bir müşteri, mağazadaki tüm cihazları tek tek parçaladı. Olayın yaşandığı sırada mağazada müşteriler de bulunurken, kimsenin müdahale etmemesi de dikkat çekti. Üstelik Apple çalışanları da cihazları tek tek parçalamaya başlayan müşteriye herhangi bir müdahale etmedi.

   Zarar 50 bin Euro

   Apple Store’de yaşanan zararın 50 bin Euro olduğu açıklanırken, durum hakkında soruşturma başlatıldı. Apple Store için güvenlik görevlilerinden yardım istenirken bölgeye gelen görevliler saldırganı etkisiz bir hale getirerek gözaltına aldı.

   Neden saldırdı?

   Müşterinin neden saldırdığı ile ilgili detaylar paylaşılmazken, saldırganın mağazaya girdikten sonra ilk olarak kısa bir açıklama yaptığı ve ardından cihazlara saldırdığı öğrenildi. Açıklamasında ise Apple’ın Avrupa’da müşteri haklarını ihlal ettiği ve kendisine yardımcı olunmadığını, tüm taleplerine rağmen para iadesinin yapılmadığını söyleyerek saldırı gerçekleştirdiği açıklandı. Sosyal medyada yer alan bilgilerde ise kişinin aldığı cihazların bozuk çıktığı ve değişim işlemlerinin yapılmadığı gibi kişinin zararın da karşılanmadığı öne sürüldü.

   Taşla parçaladı!

   Yaşanan bu olayların ardından sinirlenen kullanıcı ise eline aldığı bir taş ile tüm cihazları kullanılamaz hale getirdi. Yaşana bu olayın ardından ise dünya genelinde Apple’ın tutumları üzerine yoğun tartışmalar yaşandı. Mağazadaki zararın ise şu anda nasıl karşılanacağı bilinmiyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.