Apple Pay Türkiye’ye Gelecek mi?

   Mobil ödeme sistemleri arasında en bilinenlerden bir tanesi olan Apple Pay, her ne kadar genişleme politikası oldukça yavaş olsa da çok yakın zamanda birçok ülkeye açılma kararı aldı. İşte tüm detaylar!

   Apple Pay Türkiye’ye Gelecek mi?

   Mobil ödeme sistemleri günden güne hayatımızda daha fazla yer edinmeye başlıyor. Ödeme hususunda hayatından başlangıcından bu yana birçok değişiklik yaşandı. Böyle bir bilgi ve teknoloji çağında da ödeme alışkanlıklarımızın değişmesi son derece normal bir durum haline geldi.

   Apple Pay birçok ülkede yok

   Apple Pay de günümüzde popüler hale gelmiş olan mobil ödeme sistemleri arasında en bilinenlerden bir tanesi ve bu uygulama son derece kullanışlı. Ancak ne yazık ki uygulama ülkemizde kullanılamıyor. Aslına bakacak olursak teknolojik gelişmelerin ülkemize entegresi her zaman uzun zaman aldı ve bizler de buna alıştık ancak Apple Pay ülkemizin yanı sıra birçok ülkede de kullanılamıyor.

   Apple ise bu durumu düzeltmeye kararlı ve Apple Pay uygulamasını yaygın hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Basında yer alan bazı haberlere göre Apple bahsi geçen mobil ödeme sistemlerini Avrupa ve Asya’da daha fazla ülkeye sunmak adına birçok çalışma gerçekleştiriyor.

   Uygulamanın sunulacağı ülkeler henüz belli değil

   Singapur ve Çin’de aktif bir şekilde kullanılan Apple Pay’in, Avrupa ve Asya’nın yanı sıra yakın zamanda İspanya ve Hong Kong’da da hizmete girme gibi bir hedefi var. Ancak bu bölgelerin yanı sıra başka hangi ülkelerde uygulamanın kullanıma sunulacağı hususunda henüz net bilgiler yok.

   Apple Pay bölümü başkanı Jennifer Bailey, bu servisi bir ülkeye sunup sunmama hususunda karar alırken öncelikle söz konusu ülkede Apple ürünlerinin satılıp satılmadığına baktıklarını ifade etti. Bunun yanı sıra kredi notlarının da son derece önemli olduğuna değinmekte yarar var. Zira söz konusu sistem bir ödeme sistemi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.