Apple Pay Online Ödemelerde Kullanılacak

   Apple’ın mobil ödeme konusunda önem verdiği Apple Pay, online ödemelerde de kullanılmaya başlanacak.

   Apple Pay Online Ödemelerde Kullanılacak

   Apple tarafından geliştirilen yeni ödeme sistemi, şu anda çok kısıtlı bir şekilde kullanılsa da önümüzdeki dönemlerde ödeme sisteminin daha fazla kişi tarafından kullanılması bekleniyor. Apple Pay için yapılan son açıklamalara önemli bir yeniliğin duyurusu yapılırken, artık ödeme sistemi için internet ödemelerinin de yapılacağı açıklandı. Bu bakımdan online olarak alışveriş yapan ya da fatura ödemek isteyen kişiler online ödeme sistemlerine entegre edilecek Apple Pay üzerinden de ödeme yapabilecek.

   Mobil ve masaüstüne geliyor

   iOS 10 işletim sistemi ile birlikte mobil kullanımlarda desteklenecek Apple Pay, aynı zamanda masaüstü versiyonlarıyla da uyumlu olacak. 20 Eylül itibari ile mac modelleri için yayınlanacak macOS Sierra ile birlikte kullanıcılar Apple Pay’ın gelişmiş versiyonunu kullanmaya başlayabilecek.

   Apple Pay ödeme işlemleri için kişilerin bu hizmeti sunan internet sitelerinde yer alacak Apple Pay İle Ödeme Yap seçeneklerini değerlendirmesi gerekeceği. Bu şekilde kişiler kolay bir şekilde Apple Pay üzerinden işlemlerini tamamlayarak herhangi bir ödeme ya da nakit akışına gerek kalmadan ödeme konusunda gerekli işlemleri yapabilecek. Aynı zamanda Apple Pay üzerinde kimlik doğrulama gibi işlemlerde de Touch ID üzerinden gerekli yetkiler verilecek. Bu açıdan yeni sistem ile birlikte hem güvenli hem de pratik bir kullanım sağlanmış olacak. Bu bakımdan Apple, yeni ödeme sistemiyle, ödeme alanında da önemli bir paya sahip olacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.