Apple iPhone 7 ile Hedefi Yakalayabilecek mi?

   Apple tarafından piyasaya sunulan iPhone 7 modeli için gelen son bilgiler oldukça olumsuz. Peki, iPhone 7 hedefleri tutturabilecek mi?

   Apple iPhone 7 ile Hedefi Yakalayabilecek mi?

   Apple büyük beklenti yaratarak piyasaya sunduğu iPhone 7 modellerinde kullanıcıların beklentileri tam olarak karşılanabilmiş değil. Konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda satışların orta düzeyde olduğu belirtilirken, yüksek satış beklentisi, iPhone 7’de yaşanan sorunlar ve hatalar iPhone 7 için işleri daha da zor hale getiriyor. Bu bakımdan iPhone 6 serisinde yakalanan başarının iPhone 7 ile tekrarlanması ya da geçilmesi beklenmiyor.

   Ming-Chi Kuo değerlendirdi

   Konuyla ilgili önemli bir değerlendirme KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo tarafından yapıldı. Ming- Chi Kuo olarak yapılan değerlendirmeler ile birlikte Apple ve iPhone 7 satışlarına dair önemli veriler sunuldu. Buna göre iPhone 7 satış rakamları iPhone 6 serisine göre düşük kalacak. Bu durum da kuşkusuz iPhone 7’nin başarısız olmasına neden olacak ve satışın altında kalması ile birlikte hedefler de tutturulmayacak.

   iPhone 7 ne kadar satabilir?

   Yapılan değerlendirmelerde iPhone 7 için beklenen satış rakamları da paylaşıldı. Buna göre yeni telefon modelleri toplamda 60 ile 70 milyon ünite satılabilir. Bu da Apple’ın hedeflerinden uzak. iPhone 7 ile birlikte farklı renkteki cihazları da piyasaya sunan Apple, bu konuda yeniliklere rağmen istenen performansı elde edebilmiş değil. Üstelik Samsung’un zorlu bir dönemden geçtiği bu dönemde Apple’ın düşük rakamlarda kalması ciddi bir başarısızlık olacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.