Apple A10X’da Güncellemeye Gidebilir!

   Apple tarafından geliştirilen özel donanımlardan birisi Apple A10X olurken, bu işlemci için yeni bir güncellemenin gelebileceği açıklandı.

   Apple A10X’da Güncellemeye Gidebilir!

   Apple, cihazlarındaki performansa aynı zamanda kendi ürettiği donanımlara borçlu. Öyle ki yeni modeller ile birlikte kullanılmaya başlanan Apple A10X için yeni bilgiler gelmeye devam ederken, yeni işlemcinin daha da gelişebileceği açıklandı.

   10 NM geliyor!

   İşlemcinin geliştirilmesindeki en önemli detaylardan birisi ise üretimlerin 10nm ile birlikte üretilecek olması. Bu bakımdan Apple A10X daha da güçlenecek ve daha iyi bir performans sunmaya başlayacak.

   Özellikle iPhone 7’de kullanılan A10 Fusion yonga seti ile birlikte beklentileri karşılamayı başaran ve telefonlardaki performansı da arttıran Apple, Apple A10X hamlesi sonrasında bu beklentileri hem yükseltecek hem de iyi bir performans sunacak. Apple A10X ile Apple A10 Fusion için önceki açıklamalarda iki donanımda da aynı mimarinin kullanılacağı belirtilse de Apple bu konuda kararını değiştirmiş gibi duruyor.

   İlk iPad Pro’da kullanılacak

   Apple A10X modelinin ilk olarak iPad Pro’da kullanılacağı öğrenilirken, bu yeni cihaz modeli ile birlikte Apple önemli bir performans güncellemesi de yapacak. Bu bakımdan Apple A10X için yapılacak geliştirmeler ile birlikte iPad Pro’nun da en iyi performans sunan versiyonu piyasaya sunulmuş olacak. İşlemcide yapılacak iyileştirmeler aynı zamanda grafik birimini de etkileyecek ve hem performans hem de grafik açısından iyileştirmeler yapılacak. 10 nm ile birlikte arttırılacak olan özellikler kullanıcılara da bu konuda iyi bir cihaz sunulmasını sağlayacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.