Android telefonlar satış sıralamasında ilk sırayı aldı

   Bir araştırma şirketi tarafından yapılan çalışma sonucu en çok satılan telefonun Android işlemcili telefonlar olduğu belirtildi.

   Android telefonlar satış sıralamasında ilk sırayı aldı

   En çok satılan telefonun Android işlemcili telefonlar olduğu belirtildi

   Android, iOS ve Windows Phone arasında yapılan kullanım araştırması sonucunda ilk sırayı Android aldı. Pazar payının yaklaşık %76’sına hâkim olan işletim sistemi, Apple’ın üretildiği ülke olan Amerika’da da %68’lik bir satış hacmine sahip. Ayrıca bu yıl ki satışlarda gözle görülebilir bir artış olduğu belirtilmekte. Windows Phone ise her zamanki gibi düşüşüne devam etmekte. İşletim sistemi ve üretilen telefonları beğenilmeyen şirketin satış rakamları önceki yıllarda olduğu gibi düşmeye devam ediyor.

   iOS için de yapılan bu aylık araştırmada ise şirket satış istikrarını sürdürse de bazı bölgelerde düşüşler gözlenmekte. iPhone’un SE modeli ise ilk defa %10’luk dilime girmeyi başardı. Bu araştırmaya göre en başarılı yine Android görünüyor. En çok kullanılan işletim sistemi sürekli kendini yenilemesi ve birçok marka tarafından tercih edilmesi ilk sıraya yerleşmesindeki en büyük etken.

   Bunların dışında ise bazı firmalar artık kendi işletim sistemlerini üretmek istiyor. Başarılı olurlar mı bilinmez ama bunun en büyük örneği Nokia oldu. Telefonlarında herkesten farklı olarak Windows’u tercih eden şirketin şimdi adı tarihe karıştı. Şirketi satın alan Microsoft ise Windows Phone olarak devam etme kararı aldı. Fakat o da şu ana kadar başarılı olabilmiş değil ve gitgide dibe çöküyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.