AMD Ryzen İşlemcilerde Kritik Güvenlik Açıkları Var

   AMD Ryzen işlemcilerde korkutan güvenlik açıkları ortaya çıktı.

   AMD Ryzen İşlemcilerde Kritik Güvenlik Açıkları Var

   İsrail güvenlik firması CTS Labs bugün basınla bazı raporlar paylaşırken, AMD işlemcilerde çok sayıda ciddi güvenlik açığı olduğu iddia ediliyor. Raporda toplam 13 güvenlik açığı listelenirken, bunlar şimdiki nesil Ryzen ve Ryzen Pro ürünlerini etkiliyor. Aynı zamanda AMD tarafından yapılan EPYC sunucu işlemcileri de listede.

   AMD Ryzen güvenlik açıkları hakkında AMD’den yanıt geldi

   Birçok güvenlik açığında söz konusu olduğu gibi, bu vakada da teorik olarak hackerların kişisel bilgilere erişme ve tehlikeli virüsler yayma olasılığı var. Fakat raporlar aynı zamanda uzun vadeli endüstriyel casusluk konusunda da uyarılar yapıyor.

   CTS Labs ise aslında bir nevi AMD’ye uyarı yaptı ve soruşturma başlatması için süre verdi. Eğer AMD önümüzdeki 24 saat içinde sorunu fark edip düzeltme yoluna gitmezse, CTS Labs tarafından güvenlik açığının tam ayrıntıları kamuoyuna açıklanacak.

   Firma konuya ilişkin resmi bir açıklama yaparken, bir güvenlik firmasının araştırma için yeterli süre vermeden elindeki bilgileri kamuoyuna açıklamasının sıra dışı olduğunu dile getirdi. Doğal olarak AMD şimdilik aktif olarak soruşturmayı sürdürüyor ve analiz işlemleri gerçekleştiriyor. AMD işlemci kullananlar merakla sonuçları beklerken, eğer firmadan açıklama gelmezse CTS Labs güvenlik açıklarını herkesle paylaşacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.