Amazon Telefon Pazarına Geri Döneceğini Açıkladı

   Amazon geçtiğimiz günlerde telefon pazarına geri döneceğini resmen açıkladı ve yeni bir telefonunda geleceği konusunda bazı ipuçları verildi.

   Amazon Telefon Pazarına Geri Döneceğini Açıkladı

   Amazon geçtiğimiz günlerde telefon pazarına geri döneceğini resmen açıkladı. Bu açıklama TV Eleştirmenleri Derneği sunumunda duyuruldu. Ayrıca yeni bir telefonunda geleceği konusunda bazı ipuçları verildi. Açıklamada çok fazla detaya yer verilmezken bu bilgi bile heyecanlanmak için yeterli oldu.

   Amazon bu toplantıda bazı sorulara da yanıt verdi. Şirket yetkilisi Jen Salke farklı bir telefon üzerinde çalışmaya devam ediyor musunuz? Sorusuna ‘Evet’ yanıtını verdi. Kendisi telefonun ara yüzünü gördüğünü ve bazı bilgiler edindiğini ancak bunu burada söylemesinin doğru olmayacağını söyledi. Neden? Sorusuna ise Salke, “Telefon henüz bitmedi çalışmalar devam ediyor ve burada bilgi vermek doğru değil. Gelişmeye devam eden bir cihaz hakkında vereceğiniz bilgilerin hepsi doğru olmayabilir.” Açıklamalarını yaptı.

   Amazon Fire Phone modeli ile piyasadaydı

   Daha önce de telefon piyasasına adım atan Amazon çok başarılı olamamıştı. Fire Phone isimli telefon çok sayıda olumsuz geri dönüş alınca şirket çalışmaları bir anda askıya almıştı.

   Amazon çeyrek dönemde elde edilen büyük kar oranı sayesinde tekrardan böyle bir girişimde bulundu. Net 2,5 milyar dolar kar elde eden Amazon akıllı telefon piyasasına beklendiğinden çok daha güçlü girmek istiyor.

   Amazon telefonu ne zaman piyasaya sürecek. Bunun hakkında yapılan net bir açıklama yok. Açıkçası Amazon bu tarihin bilinmesini de istemiyor. Bakalım Amazon telefon pazarında ne derece başarılı olacak izleyip göreceğiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.