Amazon Echo, Google Home’un 3 Katı Sattı

   Yeni araştırma raporlarına göre Amazon Echo en yakın rakibine göre çok daha popüler.

   Amazon Echo, Google Home’un 3 Katı Sattı

   Akıllı hoparlör sektörü 2017 yılında ciddi ölçüde güç kazanırken, aynı zamanda piyasaya yeni cihazlar da giriyor ve çeşitli markalar pay kapmak istiyor. Fakat konu satışlara gelince Amazon’un bariz bir üstünlüğü söz konusu.

   Amazon Echo 3 kat fazla sattı!

   Consumer Intelligence Research Partners adlı araştırma şirketine göre Amazon’un Echo cihazları en yakın rakibi Google Home ile kıyaslandığında üç kat daha başarılı. Amazon Echo’nun yaklaşık 20 milyon ünite sattığı düşünülürken, Google Home ise sadece 7 milyonda kaldı.

   Bu rakamlar Eylül 2017 tarihine kadar olan dönemi kapsıyor. Kara Cuma ve yılbaşı gibi önemli satış dönemleri ise dikkate alınmadı. Fakat muhtemelen Black Friday döneminde de Amazon Echo’nun öne çıktığı düşünülüyor. Özellikle Amazon’un yenilikçi yaklaşımı ve güncellemeleri kullanıcıları cezbeden yönü oldu.

   Seneye Apple ile Samsung da geliyor

   Hem Google, hem de Amazon bu sene akıllı hoparlör seçeneklerini genişletirken, Amazon var olan Echo cihazının yanı sıra Echo Spot, Echo Plus ve Echo Show gibi modeller sundu. Google ise Google Home Mini ve Google Home Max ile karşımıza çıkarken, bu iki cihazda da Google Assistant yer alıyordu.

   Fakat Amazon için asıl mücadele önümüzdeki yıl başlayacak çünkü hem Apple’ın uzun süredir beklenen HomePod cihazı çıkacak, hem de Samsung kendi Bixby destekli cihazını satışa sunacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.