Alibaba Yeni Bir Ödeme Yöntemi Sunacak

   Alibaba’nın yeni sunacağı hizmet, blok zinciri teknolojisi sayesinde son derece kısa bir sürede tamamlanacak olan ülkeler arası ödemelere izin verecektir.

   Alibaba Yeni Bir Ödeme Yöntemi Sunacak

   Alibaba’nın ödeme kolu olan Ant Financial, kısa bir süre önce GCash ve Standard Chartered’ı kurma kararını açıkladı. Ortaklık, blockchain teknolojisiyle güçlendirilecek ve ülkeler arası ödemelere olanak tanıyacak yeni bir havale hizmetinin başlatılmasına odaklanacak.

   Alibaba’nın amacı Ripple (XRP)’ye rakip olmak

   Yakın zamana kadar, ülkeler arası ödemeler gibi şeyler, 10 dakikadan başlayarak gün sonuna kadar süren uzun bir süreçti. Ripple (XRP), yapmış olduğu çalışmalar sonucunda xRapid adlı ürününü piyasaya sürdüğünde bu durum değişti.

   Şimdi, Alibaba, Standart Chartered ve GCash ile bir ortaklık yaparak, Ripple ile ortaklık kurmaya gerek kalmadan aynı şeyi kendi başına başarmak istiyor. Alibaba’nın yeni sunacağı hizmet, blok zinciri teknolojisi sayesinde son derece kısa bir sürede tamamlanacak olan ülkeler arası ödemelere izin verecektir.

   Alibaba uzun süredir denemeler yapıyor

   Alibaba’nın başkanı Jack Ma’ya göre, yeni sistemin denemeleri aylardır geliştiriliyor ve ilk test işlemleri şimdiden gönderildi. İlk test aşamasının alıcısı, Mary Grace adıyla denizaşırı bir Filipinli işçiydi. Sistemin işleyebilmesi için işlem sadece üç saniye sürdü, bu da yerel transferler kadar verimli hale geldi. Sadece bu değil, aynı zamanda kesintisiz destek ve maliyet tasarrufu da sağlayacak.

   Jack Ma, şifrelere hayır diyor ama blokaja evet

   Jack Ma, özellikle kripto paranın çoğunu düşünmüyor. Aslında, uzun zamandır, Bitcoin’i bir balon gibi gördüğünü belirtmesiyle bilinir. Yine de, blockchain teknolojisine daha iyi bir görüşü var.

   Lack Ma’ya göre, blockchain gerçek potansiyele sahiptir ve zengin olmak için kullanılmamalıdır. Sahiplik kaygıları, veri mahremiyeti gibi çeşitli konulara değinmeli ve çabaları gerçek sosyal problemleri çözmeye ve sürdürülebilir kalkınmayı mümkün kılmaya adanmalıdır. Yeni projenin konusu budur ve Jack Ma’ya göre, Filipin ve Hong Kong çalışmaları biter bitmez küresel genişleme devam edecektir.

   Dünyada banka hesaplarına sahip olmayan pek çok insan olmasına rağmen, hala akıllı telefonlar var. Bu, Blockchain teknolojisinin FinTech’in geleceği üzerinde büyük bir etki yaratmasını sağlayacak olan şeydir.

   Diğer teknolojilerin etkisinin zaten belli olduğunu ve herkesin hayal edebileceğinden daha büyük olduğunu ekledi. IoT (Nesnelerin İnterneti) ve makine öğrenimi daha sofistike hale geliyor, bu nedenle endüstrinin bu kadar hızlı gelişimi ele alması gerekiyorsa, bu teknolojiler için derin bir anlayış düzeyi gereklidir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.