Akıllı Olmayan Telefon Satışı Yüzde 5 Arttı

   İnsanların teknolojiden kaçmak ve telefonlarla daha az zaman geçirmek için akıllı olmayan eski cihazları kullanıyorlar.

   Akıllı Olmayan Telefon Satışı Yüzde 5 Arttı

   Akıllı telefon satışları %2 artış gösterdi. Ancak akıllı olmayan ve eski tarzdaki telefonların satışı ise %5 oranında arttı.

   Huzur arayan ve akıllı telefonlardan kaçan insanlar daha eski model telefonlara akın etmeye başladı. İngiltere Merkezi bir haber sitesi geçen yıl sadece arama yapabilen eski tip cep telefonlarının satış oranının %5 arttığını açıkladı. Satışlara gerekçe olarak insanlar bağlantılarını koparmayı ve daha huzurlu bir şekilde yaşamayı tercih ediyor, şeklinde bir yorum ile bu durumu açıklıyorlar.

   İnsanların teknolojiden kaçmak için bu tarz bir girişimde olduğunu söyleyen internet sitesi, telefon üreticilerinin insanların daha çok telefonla oyalanmasını adeta göz bebeklerini telefonun ekranını yapıştırmalarını istiyor.

   Yapılan bir araştırmaya göre dünya genelinde insanların yüzde yetmiş sekizi akıllı cihaz ya da telefona sahip olmadan yaşayamayacağını dile getiriyor.

   Bazı insanlar teknolojiden kaçıyor

   Teknoloji çılgınlığı bütün dünyada hız kesmeden devam ediyor. 4-5 yaşlarındaki çocuklar bile akıllı cihazları kullanabiliyor. Yetişkin insanların bir kısmı ise bu derece teknolojiden rahatsız oluyorlar.

   Bu yüzden de eski tip arama yapabilen, mesaj gönderen telefonları tercih ediyorlar. Telefonla daha az vakit geçirmek isteyenler için eski tarzdaki telefonlar onlara istediklerini veriyor. Akıllı cihaz olmadan yaşamayı bile düşünemeyen büyük bir kesim var. Yapılan araştırmalara göre akıllı cihaz kullanma yaşı 10’a kadar düştü.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.