Akıllı Ev Teknolojisi, Arçelik HomeWhiz!

   Ülkemizde önde gelen teknoloji firmalarından birisi olan Arçelik akıllı ev teknolojisi olarak bilinen HomeWhiz’i yaptığı basın toplantısı ile tanıttı.

   Akıllı Ev Teknolojisi, Arçelik HomeWhiz!

   Homewhiz nedir?

   HomeWhiz akıllı telefon, akıllı TV, Tabletler ve bazı beyaz eşyaların ortak bir platformda kontrol edilmesi ve iletişim halinde bulunmasıdır. Örnek vermek gerekirse akıllı telefonunuzla çamaşır makinenizi veya buzdolabınızı kontrol edebilirsiniz. Evinizde olmadığınızda ”ocağın altını söndürmüş müydüm? veya ”dolabın kapısını kapatmış mıydım” gibi sorular HomeWhiz ile tarihe karışabilir. Her an evinizdeki beyaz eşya ve cihazlarınızdan haberdar olmanızı sağlayan akıllı ev teknolojisi gün geçtikçe gelişiyor.

   Wifi ağı ile çalışan HomeWhiz akıllı telefon ve tabletleri birer kontrol aracı haline getirirken, yeni nesil beyaz eşyaları ise kontrol edilen durumuna sokuyor. Ayrıca bu teknoloji sayesinde beyaz eşyaların birbiriyle iletişim halinde olmasına yani konuşmasına olanak sağlanıyor.

   HomeWhiz ne zaman piyasaya çıkacak?

   Önümüzdeki Cumartesi günü Arçelik adı altında piyasaya sürülecek olan yeni nesil ürünler, yurt dışında ise Grundig markası ile piyasaya sürülecek. Eğer HomeWhiz’i çok merak ediyorsanız şu an iOS’ta bulunan uygulamasını indirip inceleyebilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.