Akıllı Ceketler Sayesinde Şarj Sorunu Kalmayacak

   Günümüzün en büyük sorunu akıllı telefonların şarjının hemen bitmesi. Bir şirket ise buna çözüm bulmak için yeni bir sistem geliştirdi.

   Akıllı Ceketler Sayesinde Şarj Sorunu Kalmayacak

   Akıllı telefonların en büyük sorunu şarjının çabuk bitmesidir. Birçok firma buna çözüm olarak farklı yöntemler geliştirmeye devam ediyor. Bunların başında ise daha büyük telefonlar üreterek batarya hacmini arttırmak. Bu yöntem bayanları memnun etse de erkeklerin yanında çantaları bulunmadıkları için yeterli değil. Diğer bir yöntem ise son dönemlerde neredeyse herkeste bulunan güç bankaları. Yanımızda rahatça taşıyabildiğimiz bu şarj cihazları ile telefonlarımızı en az bir defa şarj edebiliyoruz. Ufak olması ise en büyük avantajlarından biri. Son olarak ise bir firma yaptığı giyilebilir teknoloji ile kullanıcılara farklı bir yöntem sunmaya başladı.

   Şarj edebilir mont

   İnsanların günlük yaşantılarını da rahatça sürdürebilmeleri için geliştirilen bu ceket veya montlar şarj sorununuzu tamamen kaldırmaya yönelik bir uygulama. Üretilen montlar üzerine yerleştirilen bataryalar ile telefonunuzu bir defalık tam doldurabiliyorsunuz. Wifi teknolojisiyle şarj eden montlardan şu ana kadar 45 bin adet satıldı. Her ne kadar çözüm olabilecek gibi düşünülse de sonuç olarak insanlar montları sadece kışın giyer. Bu yüzden de tam çözüm olabileceği tartışılır. Fakat bundan hareketle pantolonlara veya başka bir kıyafete entegre edilebilirse bu sistem daha fazla yararlı olabileceğini tahmin ediyorum. Ayrıca ürünün şu anlık sadece iPhone’lar için üretildiğini de belirtelim.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.