Akıllı Bere Giyince Kafalar Rahat!

   Giyilebilir teknolojinin hayatımızda sağlam bir yer edinmesiyle birlikte, hayatımıza giren bir başka teknoloji harikası da akıllı bere oluyor.

   Akıllı Bere Giyince Kafalar Rahat!

   Geçtiğimiz günlerde sıkça yayınladığımız giyilebilir teknoloji ürünleri artık kafamızda da yer etmeye geliyor. Kış aylarının vazgeçilmezi başımızı sıcak tutan bereler de teknolojiden nasibini alıyor. Yahu berenin de akıllısını olur dediğinizi duyar gibi oluyoruz. Tabii ki hak veriyoruz ama şu önemli husus var ki, teknoloji artık her yerde…

   Kullanışlı ve pratik

   Bluetooth yardımıyla akıllı telefonumuzla bağlantı kurabilen akıllı bereler, aşırı fonksiyonlara sahip değil. Teknoloji firmaların giyilebilir teknolojiyle sadece donanımı azaltmayı hedeflediğini sizlere hatırlatmak isteriz. Bu yüzdendir ki, akıllı bereler şimdilik sadece kulaklık işleviyle kullanılabilmekte. Bir bluetooh kulaklığın yapabildiği tüm fonksiyonlara sahip olan akıllı berelerin normal berelerden hemen hemen hiçbir farkı yok görsel olarak. Ancak bere üzerinde bulunan tuşlar yardımıyla bir sonraki ya da bir önceki şarkıya geçebilir, sesi kısıp ya da açabilirsiniz.

   Konuşmalar artık bere yardımıyla

   Ek olarak, gelen aramaları bere üzerinden yanıtlayıp konuşmanızı sonlandırabilirsiniz. Konuşma yapabilmeniz içinse bere üzerinde gizli bir mikrofon bulunmakta. Ürünü aldığınız andan itibaren, telefonunuzun bluetooth özelliğini aktif edip, bere üzerinde bulunan play/pause tuşuna beş defa basmanız yeterli. Ürünün tek dezavantajı ise, üzerinde bulunan hoparlörleri sizin gayet net duymanıza ek olarak çok sessiz ortamlarda çevrede kişilerin de sesi duyabilecek olması.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.