Airsoft Nasıl Oynanır?

   Airsoft nasıl oynanır sorusu airsoft oyunu ile ilgilenen kişilerin sık sık merak ettiği ve araştırdığı konular arasında yer almaktadır.

   Airsoft Nasıl Oynanır?

   Airosft oyunu airsoft tüfek ve airsoft tabanca ile oynanan bir oyundur. Airsoft oyununun ne kadar eğlenceli olduğu göz önüne alındığında airsoft oyununa bireylerin ne kadar ilgi gösterdiğini anlamak mümkündür. Airsoft tüfeği saniyede 100 metrelik hızlarda bir plastik boncuk veya topu (genellikle artık BB olarak) güvenli bir şekilde itmek için tasarlanmış hassas bir spor cihazıdır.

   Airsoft mermileri ve airsoft tüfekleri ve airsoft tabancalar, zarara neden olmak ve cildi delmek için gereken enerjiyi üretemez ve bu nedenle oyuncudan oyuncuya “etiketleme” için uygundur. Airsoft, paintball’dan üç kat daha az güçlüdür ve bu nedenle etiketlendiğinde o kadar etkili değildir.

   Airsoft oyuncuları ve meraklıları, airsoft sporunu hem deneyimli hem de ilk kez oyuna katılacak olan oyuncular için güvenli ama zorlu bir mekan tercih etmek büyük bir önem taşır. Airsoft sporunun bütünlüğünü ve zevkini, oyuncuların ve genel halkın güvenliğini en büyük öncelik olarak belirlemek gerekir.

   Airsoft Tüfeği Nasıl Seçilir?

   Airsoft son derece keyifli ve insanların aktif olduğu bir oyundur. Günden güne popülerliği artan airsoft tüfekler de bireyler tarafından yoğun bir şekilde ilgi görmektedir. En üst seviye de önlemlerin alınması ile birlikte son derece zararsız ve güvenilir bir oyun olan airsoft oyununu oynamak için mutlaka bir airsoft silahına sahip olmak gerekecektir. Peki, kaliteli bir airsoft tüfek seçmek için nelere dikkat etmek gerekir? Şimdi gelin tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

   Bütçenizi Belirleyin

   En kaliteli ve profesyonel airsoft tüfeğine sahip olmak için öncelikle ne kadar bütçenizin olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. Bu doğrultuda bütçeniz için en uygun ve kaliteli airsoft tüfeklerini kısa süre de tercih edebilirsiniz.

   Hangi Rolde Oynayacağınızı Belirleyin

   Bir airsoft tüfeği satın almadan önce hangi rolde oynamak istediğinize karar vermelisiniz. Bu doğrultuda rolünüz için uygun olan airsoft tüfeğini tercih edebilirsiniz.

   Profesyonel Airsoft Tüfeği

   Airsoft silah, airsoft oyununda oynanan silahları ifade etmektedir. Airsoft tabanca olarak da adlandırılan söz konusu silahlar gerçek silahlar ile büyük bir benzerlik göstermektedir. Yukarıda da bahsedildiği gibi airsoft bir simülasyon oyunudur. Airsoft silahların da bu doğrultuda simülasyon olduğunu ifade edebilmek mümkündür. Airsoft tabancalar mühimmat olarak 6 mm’lik biyolojik çözülebilen plastik boncuklar aracılığı ile kullanılmaktadır. Söz konusu plastik boncuklar, airsoft silahların içerisindeki pistonun ürettiği sıkıştırılan havasını kullanmaktadır.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.