Adil Kullanım Kotası Anketi Sona Eriyor!

   Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından başlatılan adil kullanım kotası hakkındaki kamuoyu anketinde tarih sona eriyor.

   Adil Kullanım Kotası Anketi Sona Eriyor!

   Türkiye’de yıllardan beri adil kullanım kotası üzerinden çeşitli tartışmalar yapılırken son dönemlerde bu konuda kamuoyunun baskısının giderek artması, yeni düzenlemelerin yapılmasını da zorunlu kıldı. Konu ile ilgili geçtiğimiz günlerde Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu tarafından resmî açıklamalar yapılırken açıklamalarda adil kullanım kotası için yeni düzenlemelerin yapılacak ve kademeli bir şekilde yapılacak geçiş ile birlikte Türkiye’de 2019 yılı itibariyle adil kullanım kotasının kaldırılacağı belirtilmişti. Fakat bu tarihe kadar geçecek süre içerisinde ki değişiklikler ve vatandaşların beklentilerinin daha net bir şekilde öğrenebilmesi adına Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu tarafından yeni bir çalışma başlatılmıştı.

   Online anket dönemi başladı

   Resmi internet sitesi üzerinden açılan anket ile birlikte kişilerin bu konudaki görüşlerini paylaşması ve isteklerini belirtmesi istendi. Geçtiğimiz ay içerisinde başlatılan bu anket çalışmalarının önümüzdeki günlerde sona ereceği belirtilirken konuyla ilgili Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu tarafından yeni bir duyuru daha yapıldı. Yapılan duyuruda çalışmaların 10 Ekim tarihi itibariyle sona ereceği ve bu tarihten sonra işleri herhangi bir düşünce beyanında bulunamayacağı ifade edildi. Bu nedenle adil kullanım kotası konusunda kişilerin düşüncelerini belirtmesi için resmi internet sitesi üzerinden gerekli işlemleri yapması istendi.

   10 Ekim’de sona eriyor

   10 Ekim tarihine kadar açık olacak ankete sizler de katılarak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz. Yapılacak yeni düzenlemelerle daha iyi bir hizmetin sunulmasını sağlayabilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.