ABD Başkanlık seçimlerinde siber saldırıdan korkuluyor

   Yabancı hackerların ABD’de başkanlık seçimlerini etkilemeye çalıştığı uyarısı FBI’dan geldi.

   ABD Başkanlık seçimlerinde siber saldırıdan korkuluyor

   FBI, 8 Kasım’daki seçimlere iki ay kala yetkilileri uyardı.

   FBI, ABD’deki yetkili kurumları, yabancı hackerların iki eyaletteki başkanlık seçimleri için yaptıkları hazırlığa dikkat çekerek uyardı. Güvenlik önlemlerinin arttırılması talebinde bulundu. FBI, 8 Kasım’daki seçimlere iki ay kala yetkilileri uyardı. Bu uyarı, seçim zamanı hackerların veritabanlarına sızarak seçimleri etkileme olasılığına dayanıyor.

   Arizona ve Illinois Eyaletlerindeki seçim veritabanları hackerların saldırısına uğrama ihtimali büyük. Bu nedenle bu eyaletlerdeki bilgisayar sistemlerinin güvenliği yükseltilecek.

   Bu iddiaların temeli, Illinois ve Arizona eyaletlerindeki seçmen veritabanlarına yönelik hack saldırısına dayanıyor. İddialara göre bu hack saldırısında Illinois eyaletinden  200 bin seçmenin kişisel bilgileri çalındı. Arizona eyaletinde ise, seçmen veritabanlarının bulunduğu sunuculara virüslü yazılım yüklendiği, ancak yazılımın fark edilmesi sayesinde hiçbir vatandaşın kişisel verisinin çalınmadığı açıklandı.

   FBI, Illinois ve Arizona eyaletlerindeki hack saldırısının Demokrat Parti Ulusal Kongresine yönelik yapılan hack saldırılarıyla bağlantılı olabileceğini söyledi ve bu saldırıyı yapan hackerlerin “Rus Kökenli” olabileceğinin altını çizdi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.