5G Çalışmalarında Önemli İlerlemeler!

   İkinci etabına geçilen 5G testlerine önemli isimlerden Nokia’da dahil oldu. Bu gelişmenin üzerine büyük başarılar bekleniyor.

   5G Çalışmalarında Önemli İlerlemeler!

   Daha 4.5G‘ye alışamadık yahu, 5G nereden çıktı diyen okurlarımız için belirtmeliyiz ki, 5G hızında internet erişimi gelişmelerinde ismi geçen ülke henüz Türkiye değil. Amerika Birleşik Devletleri üzerinde büyük operatörlerden olan AT&T ve Verizon firmaları tarafından yürütülen 5G çalışmaları, ilk etabını başarıyla tamamlamasının ardından 2. etap için kolları sıvadı.

   İşin içinde Nokia’da var

   2. etapta yakından tanıdığımız Nokia firmasının da dahil olduğu çalışma grubu, ilk etapta 10 Gpbs hıza ulaştığını ve şimdi daha güçlü olduğunu, bu hızın hafif kalacağını belirtti. Henüz çalışma aşamasında olan organizasyonun standartları ise, henüz belirlenmiş değil. Amerika Birleşik Devletleri’ne bile yeni yeni gelecek olan projenin ülke üzerinde tam faaliyet tarihi henüz tahmin edilemezken, teknolojinin ülkemize yansıyış süresi epey uzun görünüyor. Teknoloji faaliyet süresinin yanı sıra, 4.5G destekleyen ürünlerin altyapısının 5G altyapısına uyum gösterip göstermeyeceği ise bir diğer merak konusu. Hal böyleyken, 5G teknolojisine geçilene kadar daha yeni ve daha üstün bir teknolojinin ilk denemelerinin ülkemiz üzerinde start vermesi de söz konusu olabilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.