5 Teknoloji Devi Yapay Zeka İçin Birleşti

   Son dönemlerde yapay zekaya yönelik çok önemli projeler geliştirilirken teknoloji dünyasının beş büyük şirketi bu alanda birleşme kararı aldı.

   5 Teknoloji Devi Yapay Zeka İçin Birleşti

   Telefonlardan bilgisayarlara akıllı ev projelerinden otomobillere kadar her alanda kullanılmaya başlanan yapay zekâ teknolojisi giderek gelişiyor. Bu konuda bugüne kadar her marka kendi imkanları dahilinde çalışmalarını sürdürürken konu ile ilgili çok önemli bir ortaklık açıklaması yapıldı.

   Hangi firmalar birleşmede var?

   Sektörün en önemli firmalarından olan Google, Facebook, Amazon, Microsoft ve IBM yapay zekâ çalışmalarını için ortak bir şekilde çalışabileceklerini duyurdu.

   Resmî açıklama geldi

   Ortaklık anlaşmalarının yapılmasının ardından konu ile ilgili resmî açıklamalarda gerçekleştirilirken önümüzdeki günlerde firmalar tarafından başlatılacak çalışmalar ile birlikte yapay zekâ konusunda önemli bir adımın atılması bekleniyor. Bugüne kadar pek çok farklı teknolojinin firmalar tarafından faaliyete geçirilmesi ve etkin bir şekilde kullanılması, yapay zekâ adına da umut veriyor. 5 büyük markanın bir araya gelerek yapacağı çalışmalarda çok daha kısa süre içerisinde iyi bir sonucun alınması mümkün görünüyor. Bu açıdan yapay zeka için yapılacak bu çalışmalar ile birlikte önümüzde oldukça hareketli bir günler yaşanabilir.

   Facebook, Microsoft, Google, IBM ve Amazon, “Yapay Zekanın İnsanlara ve Topluma Faydası İçin İşbirliği” (Partnership on Artificial Intelligence to Benefit People and Society) adı verilen ortak bir projeye imza atılırken bundan sonraki süreç içerisinde yapılacak çalışmalar ile birlikte yapay zeka çok daha farklı bir boyuta ulaşabilecek

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.