3 Yaşında Ama Einstein’dan Daha Zeki!

   171 IQ puanı alan Ophelia Morgan-Dew numaraları, renkleri ve alfabeyi bile henüz 3 yaşında öğrenmiş durumda.

   3 Yaşında Ama Einstein’dan Daha Zeki!

   İngiltere 3 yaşındaki Ophelia’yı konuşuyor. Henüz ilk kelimelerini söylediğinde sadece 8 aylık olan Ophelia IQ testinden 171 alarak tarihin en zeki isimleri arasında yer alan Enistein’i geride bırakmayı başardı.

   1 yaşından önceki yaptıklarını hatırlayan ufak kız zekâsıyla herkesi şaşkına çeviriyor. 171 IQ puanı alan Ophelia Morgan-Dew numaraları, renkleri ve alfabeyi bile şimdiden öğrenmiş durumda.

   Öğrendiklerini unutmayan tam aksine kendisini geliştiren Ophelia Morgan-Dew ünlü fizikçi Einstein’ın 160 olan IQ seviyesini de geçmiş durumda. Ophelia Morgan-Dew ülkesinin en zeki çocuklarını da geride bırakmayı başardı.

   11 yaşındaki Arnav Sharma (162) ile 12 yaşındaki Rahul Doshi’yi (162) ufak kızın gerisinde kaldı.

   Mensa’nın üyesi olmayı başardı

   Üstün zekâlılar topluluğu olan Mensa’nın artık bir üyesi daha var. Mensa’nın en geç üyesi olmayı başaran ufak kız kendi yaşıtlarından 2 kat daha entelektüel kapasiteye sahip.

   Ophelia Morgan-Dew ‘in anne ve babası ise kızlarıyla gurur duyuyor. Annesiyle beraber kitap okumaktan ve sayıları öğrenmekten keyif alan Ophelia Morgan-Dew çok hızlı öğreniyor. Ayrıca ufak zekâ küpü bilgisayarla oynamaktan da keyif alıyor.

   Mensa bilinen en eski IQ topluluğudur. En zeki insanlar bu grupta yer alıyor. Normal insanların yüzde 98’inden daha yüksek bir IQ puanınız olursa bu gruba girebilirsiniz. Mensa bunun dışında başka hiç bir şart koymamıştır.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.