256 Gb’lık mini SSD’ler Jet Hızlarıyla Geliyor!

   Sektörün öncü firmalarından olan Samsung, bu kez ismini SSD’leriyle duyuruyor. Çok yüksek boyutlara sahip olacak olan SSD’ler yakında satışa çıkacak.

   256 Gb’lık mini SSD’ler Jet Hızlarıyla Geliyor!

   Deyim yerindeyse geleneksel depolama alanlarına tepki olarak doğan Solid State Disk (SSD), Samsung firmasının yeni teknolojisiyle daha da çekici hale geliyor. Gerek boyutu gerek 40 kat daha fazla olan hızı nedeniyle daha çok tercih edilen yeni nesil kartlar, bir harddisk olmasına rağmen Ram kadar hızlı çalışabilmekte. Bugüne kadar genelde dizüstü bilgisayarlarda tercih edilen SSD, kuş kadar hafiflemeye hazırlanıyor.

   SSD ağırlıklarından kurtuluyor

   Bugüne kadar üretimi gerçekleşen SSD’ler arasında rekor bazında olan Samsung Teknolojisi SSD’ler yalnızca 1 Gram. Evet, üzerinde oluşabilecek tozlardan bile hafif olan SSD’ler, oldukça şaşırtıcı hafiflikte. İlerleyen zamanlarda satışa çıkacak olan teknoloji harikasını, Samsung yeni nesil dizüstü bilgisayarlarında kullanmayı planlıyor.

   Hızda Nirvana’ya ulaştılar

   Şaşırtıcı boyutuyla yetinmeyip üstüne üslük hızını da artırdıklarını duyuran Samsung, gerçekten takdiri hak eden bir iş yapmış gibi görünüyor. Çünkü artık yeni nesil SSD’nize yaklaşık 15 GB olan bir veriyi 5 saniyede atabilmeniz mümkün. Saniyede 900 MB yazabilme ve 1,5 GB okuma kapasitesine sahip olan SSD’ler 20 Nanometrelik üretim teknolojisine sahip.
   Ve bu rakamlar rekabet piyasasına bodoslama niteliğinde olduğu için, gelecek günlerde atılacak adımları merakla bekliyoruz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.