2020’de OLED Panellerin Devri Başlıyor

   Raporlara göre OLED akıllı telefon panelleri ilerleyen dönemde LCD’yi geride bırakacak.

   2020’de OLED Panellerin Devri Başlıyor

   2017 yılı akıllı telefonları görünüm olarak epey değiştirdi fakat hiçbiri çerçevesiz ekranlar kadar önemli değildi. Bu sektörel açıdan oldukça önemliyken, ilerleyen yıllar için de benzer bir soru yükseliyor; LCD mi, OLED mi?

   OLED piyasayı Domine edebilecek mi?

   Birkaç yıl önce pek çok kişi ve telefon üreticisi için cevap LCD olurdu fakat OLED’in öne çıkmasında ve popülerleşmesinde Samsung’un rolü büyük. Özellikle Galaxy S ve Galaxy Note serisi tüm amiral gemilerinde bu teknolojiyi kullanması etki yarattı.

   Diğer bir deyişle OLED giderek daha popüler hâle geliyor ve trend yakın bir zamanda duracak gibi değil.

   Araştırma firması Display Supply Chain Consultants tarafından yeni bir rapor yayınlanırken, OLED kullanımının 2020 yılına kadar LCD’leri geçeceği iddia edildi.

   OLED daha iyi

   Aslında bu pek de şaşırtıcı değil çünkü en çok satan akıllı telefon serileri bu teknolojiye geçmeye başladı ve hatta ekran üreticileri de kendi OLED panellerini tasarlıyor. Açıkçası OLED’in daha iyi görüntü kalitesi ve düşük enerji tüketimi sunduğu da göz önüne alınırsa, kimsenin bu durumdan rahatsız olacağını söyleyemeyiz.

   Elbette 2019 yılında da OLED’in yükselişini göreceğiz fakat raporlara göre 2020 yılında sektörü tamamen domine edecekler.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.