2018’in ilk yarısında akıllı telefon satışları arttı

   Akıllı telefon satışlarındaki artışın sebebi, kullanıcıların akıllı cihazlara ilgisinin giderek artıyor olması!

   2018’in ilk yarısında akıllı telefon satışları arttı

   2018 yılında akıllı telefon talebi büyük bir artış gösterdi. Kullanıcıların akıllı cihazlardan beklentileri de aynı oranda arttı. Bu sayede akıllı telefon üreticileri de yeni model telefonlarını piyasaya sunmaya başladı. Bir başka değişle akıllı telefon satışları 2018’in ilk 6 ayında beklenen rakamları aştı.

   Akıllı telefon satışları geçen yıla kıyasla artış gösterdi

   Dünya genelinde yapılan araştırmalara göre 693,5 milyon telefon satışı yapıldı. Toplam satışlardan 215,3 milyar Euro gelir elde edildi. 2017 verilerine göre akıllı telefon satışları yüzde 3 artış gösterdi. Kullanıcıların ilgisi 2017 ve öncesine oranla 2018 yılında çok daha fazla. Ayrıca, kullanıcılar artık akıllı cihazlardan çok daha fazlasını bekliyor. Kullanıcıların beklentisinin yükselmesindeki ana nedenlerden birisinin artan akıllı cihaz fiyatları olarak görülüyor. Tabi bir çok kullanıcı da uygun fiyatlı akıllı telefonlar arasında seçim yapıyor.

   Akıllı telefonlardan beklentiler giderek artıyor

   Günümüzde yapılan akıllı telefon satışlarının 4’de 3’ü 4K teknolojisi ve yüksek çözünürlük (HD) içeren telefonlar ile yapılıyor. Bu durumda akıllı cihazların oyun, müzik ve uygulama gibi özellikleri de bir kat daha artış gösteriyor. 5G teknolojisinin geliştirilmesiyle beraber söz konusu olan beklentilerin çok daha fazla arttığı öğrenildi.

   Kullanıcılar cihazlarda yapay zeka teknolojisi ve sesli asistan teknolojisi gibi özellikleri arıyor. Sesli asistan teknolojisi sayesinde evinizdeki diğer akıllı cihazları bile kontrol edebiliyorsunuz. Artık kullanıcılar akıllı telefonlardan çok daha fazlasını bekliyor. Yapay zeka teknolojisi ve sesli asistan teknolojisi gibi insanların rahatlıkla kullanabileceği ve kolaylık sağlayan yenilikler üzerinde çalışmalar sürüyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.