2017 Emmy Ödülleri’ni Netflix ve HBO Süpürdü

   2017 Emmy ödülleri açıklanırken, gecenin galibi HBO ile Netflix oldu.

   2017 Emmy Ödülleri’ni Netflix ve HBO Süpürdü

   Hulu, dün gece en iyi drama (The Handmaid’s Tale) alanında Emmy ödülü alan ilk online yayın servisi unvanını kazansa da dün geceki Emmy törenlerine damgayı Netflix ve HBO vurdu. Geçen yılki gibi bu yıl da onlarca ödül kazanan Netflix, sadece HBO tarafından geçilebildi.

   Netflix yatırımları arttırıyor

   HBO, toplam 29 Emmy Ödülü alarak zirveye otururken bu oldukça önemli çünkü en önemli kozu Game of Thrones kurallar sebebiyle aday dahi olamamıştı. Tabii Netflix’in geçen sene yaptığı yatırımlar bunda çok etkili oldu. Pasta payını giderek arttıran Netflix, 2017 yılında 6 milyar dolar harcama yaparken, 2018’de ise içeriklere toplam 7 milyar dolar ayıracak.

   Stranger Things, The Crown, House of Cards, Master of None ve Unbreakable Kimmy Schmidt gibi içerikler bunda etkili olurken, ödül töreni sunucusu Stephen Colbert de başarıya dikkat çekti.

   Gecenin sonunda Netflix, HBO’nun hemen ardından ikinciliği elde etti.

   Amazon listede öne çıkamadı

   HBO ve Netflix’in ardından NBC ile Hulu gelirken, Amazon ise hayal kırıklığı yaratarak sadece 2 Emmy Ödülü alabildi. Önümüzdeki yıl Apple ile Amazon’un da daha üst sıralara çıkması bekleniyor.

   2017 Emmy ödüllerinde işte gecenin galipleri:

   HBO: 29

   Netflix: 20

   NBC: 15

   Hulu: 10

   ABC: 7

   FX Networks: 6

   Fox: 5

   Adult Swim: 4

   CBS: 4

   A&E: 3

   VH1: 3

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.