2. Nesil Ryzen AMD’nin En Hızlı İşlemcisi Olabilir

   Yeni AMD işlemcilerin saat hızı turboda 4.35 GHz’a kadar yükselebilir.

   2. Nesil Ryzen AMD’nin En Hızlı İşlemcisi Olabilir

   2. Nesil AMD Ryzen işlemci sızıntıları duracağa benzemiyor. Henüz birkaç gün önce AMD Ryzen 7 2700X’le ilgili yeni haberler çıkarken, şimdi de çipsetin saat hızının 4.35GHz’a kadar çıkacağı söyleniyor.

   2. Nesil AMD Ryzen saat hızları epey yüksek

   Güney Kore’deki HWBattle forumlarında bir kullanıcı ikinci nesil Ryzen işlemci çipsetlerinin potansiyel benchmark sonuçlarını yayınlarken, 8 çekirdek ve 16 thread göze çarpıyor. Ayrıca maksimum saat hızı da 4.35 GHz’a kadar yükseliyor.

   Daha önce Ryzen 7 2700X’te XFR 2.0 teknolojisiyle saat hızının 4.2GHz’a kadar çıkacağı iddia edilmişti. Yeni rakamlar ise bunun da üstüne çıkıyor. Dolayısıyla benchmark sonuçları yayınlanan ürün Ryzen 7 2800 ya da 2800X modeli olabilir. Bu da muhtemelen AMD’nin yeni amiral gemisi işlemcisi olacaktır.

   Doğruluk payı ne kadar?

   Şimdilik bu benchmark puanlarının doğruluğunu kanıtlayacak herhangi bir şey bulunmuyor. Yani hiçbiri resmi değil fakat eğer gerçekse, yeni nesil AMD işlemcilerin oyun performansı konusunda çok daha iyi olacağını söyleyebiliriz.

   Önümüzdeki dönemlerde AMD’nin Ryzen 2. nesil işlemcileri için resmi özelliklerini, çıkış tarihini ve fiyat bilgisini açıklamasını bekliyoruz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.