YouTube’dan Büyük Logo ve Tasarım Değişikliği

   İnternetin dev ismi YouTube, uzun yıllar sonra logosunda ciddi bir değişikliğe gitti.

   YouTube’dan Büyük Logo ve Tasarım Değişikliği

   Bu yılın başında YouTube, masaüstü sitesini neredeyse tamamen değiştirmişti ve artık daha derli toplu bir sunuma karar vermişti.

   Hatta gece video izleyenler için ‘Siyah Tema’ seçeneği de sunulmuştu. Bugün ise YouTube bu özelliği beta aşamasından çıkardı ve herkese açık hâle getirdi.

   Ek olarak firma tasarımını değiştirmeye devam ediyor ve mobil uygulamaya yeni özellikler eklendi. Hatta logo ile ikon da güncellendi.

   YouTube’un yeni logosu

   Bu aslında YouTube’un uzun yıllardır logosunda yaptığı en büyük değişiklik oldu. Daha önce yapılan logo tasarımlarında sadece ufak değişimler söz konusuydu.

   Google yaptığı açıklamada, bu yeni logoyu her boyuttaki cihaza uyumlu olması için geliştirdiklerini dile getirdi. Güncellenen logo bugünden itibaren hem masaüstü hem de mobil platformlarda sunuldu. Daha sonra da diğer uygulama ve servislere gelecek.

   YouTube şimdiye kadar ki logo değişimleri

   Youtube 2005 yılından bu zamana dek logosunda bazı değişiklikler yapmıştı. Bugüne kadar yapılan değişimler çok küçük değişimlerdi. Ancak yeni logoda büyük bir değişim söz konusu.

   YouTube değişmeye devam ediyor

   Bu arada artık YouTube açık kaynak kodlu JavaScript kütüphanesi Polymer ile yeniden tasarlanıyor.

   Bu sayede de Google yeni özellikleri çok daha hızlı şekilde tanıtabilecek. Buna rağmen son kullanıcının fark edeceği değişiklikler daha çok sitenin görünüşüyle ilgili olacak.

   Artık ‘Siyah Tema’ masaüstünde tüm kullanıcılara da sunulurken, YouTube’a daha ‘sinematik’ bir görünüm katıyor. Maalesef bu özelliği YouTube’un mobil uygulamasında ise kullanamıyoruz.

   Logo, mobil uygulama ve masaüstü sitedeki değişiklikler bugünden itibaren herkese açıldı.

   Bakalım ilerleyen dönemlerde YouTube’da neler göreceğiz?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.