Youtube’dan 360 Derece Özelliği!

   Google’ın online olarak paylaşımlarını bekleyen ünlü Youtube video sitesi, uzun süredir merakla kullanıcıların beklediği 360 derecelik video yayınını testini başlattı.

   Youtube’dan 360 Derece Özelliği!

   Google’ın online olarak paylaşımlarını bekleyen ünlü Youtube video sitesi, uzun süredir merakla kullanıcıların beklediği 360 derecelik video yayınını testini başlattı. 360 derece yayından bir diğer yan olarak mekânsal ses özelliği de bugün aktifleşen diğer özellik olarak yerini aldı.

   360 derece video yayını özelliği artık var

   Geçen aylarda, 360 derece video yayını yapan Youtube, 360 derecelik video canlı yayını özelliğini bugünden itibaren tüm kullanıcıların hizmetine sunduğunu duyurdu.

   Canlı yayın yapacak olan özel medya şirketleri artık Youtube kanallarından böyle bir yayın gerçekleştireceği sanılırken, kişisel olarak hesaplarından da yayınların gerçekleşeceği ve test için bu hafta özel yoğun bir ilgi gösterilmesi bekleniyor.

   Gerçeklik hissiyatı yaşatan ”mekânsal ses” Android’de

   Son zamanların en ünlü popüler sitelerinde Youtube, Facebook, Periscope gibi kişisel canlı yayın özelliği ise bu imkânı sunan özelliği geçen ay kamuoyuna sunulmuştu.

   Youtube, getirdiği bu yeniliğin ardından ‘mekânsal ses’ adlı özelliğinin de kullanıma açıldığı ve bu sitede seslerin ne kadar uzaktan geldiği ve yönlerinin belirlendiğinin daha iyi anlaşıldığı belirlenen videoya programını gerçeklik hissiyatı yaşatan özellik Android işletim sistemli cihazlar bu özellikleri boy gösterecek.

   Ayrıca bu özelliğin oyunlarda da kullanılması tüm kullanıcılardan gelen özel istek olduğu kaydedildi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.