Youtube Onaylanmış Kanalların Rozetlerini Topluyor!

   Video paylaşım portalının lider ismi Youtube, spam avına çıktı. Geliştirilen sistem sayesinde yüzlerce kanalın rozetleri alındı.

   Youtube Onaylanmış Kanalların Rozetlerini Topluyor!

   Youtube üzerinden paylaştığınız videoların size ait olması gerekçesiyle size gelir kazandırmaları mümkün. Sizlere iş ortaklığı imkânı sunan Youtube’un aldığı reklamlar sayesinde hem siz hem de Youtube para kazanıyor. Böylelikle videonuzun izlenme oranı arttıkça, kazanılan ücretteki payınız da artıyor. Youtube’nin en çok izlenen Coca-Cola, Shakira, Eminem gibi kanalların yanı sıra, izlenmesi çok olan kanallara da onaylanmış rozet veren Youtube, yaptığı hataları telafi etmeye hazırlanıyor.

   Meğer hile varmış

   Halk tarafından tanındığını ve sevildiğini, bu yüzden kanallarının çok aboneye sahip olduğunu, videolarının çok izlenme sayısına sahip olduğunu düşündüğü kanalların rozetleri geri alındı. Tabii ki gelen sistem sadece hile yollarla yapılan kastırmalar için geçerli. Yani organik olarak fenomenleşen kanallara dokunulmuyor.

   Youtube’dan özür bekleniyor

   Ceza uygulanan ve rozetleri düşürülen kanalların itibarının sarsılması üzerine, kanallar teknik bir hatadan dolayı rozetlerinin kalktığını ve en kısa zamanda düzeleceğini belirten yazılar paylaşsa da Youtube’un niyeti ciddi gibi görünüyor ve geri adım atmaya hiç niyeti yok. Rozetini kaybetme korkusu yaşayan kanallarsa halen mevcut. Çünkü deyim yerindeyse ince eleyip sık dokuyan Youtube, bu iş için yoğun bir çaba sarf etmesiyle birlikte, kimsenin de hakkına girmek istemiyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.