Youtube, Mobil Uygulamasına Canlı Yayın Özelliği Geliyor

   Birçok firmanın mobil platformlarına entegre ettiği canlı yayın özelliğini Youtube şirketi biraz geçte olsa uygulamaya alıyor.

   Youtube, Mobil Uygulamasına Canlı Yayın Özelliği Geliyor

   Son dönemlerde mobil uygulamalarda canlı yayın özelliği revaçta bulunuyor. Bunların başını ise ilk olarak Periscope çekti. Sunduğu canlı yayın özelliği ile yoğun talep gören uygulamanın ardından Facebook’ta devreye girdi.

   Youtube, biraz geçte olsa uygulamaya alıyor

   Mobil uygulamasına canlı yayın özelliği getiren şirket bu sayede kullanıcılarının memnuniyetini kazanmaya devam ediyor. Bu şirketleri ise sosyal medya devletinden Twitter takip etti. Geçtiğimiz günlerde henüz yeni olarak bu özelliği kullanıcılarına sundu. Son olarak ise rakiplerinin biraz gerisinde kalan Youtube firması da artık bu özelliğini mobil platforma entegre etmek üzere. Bilindiği üzere zaten masaüstü sitesinde uzun süredir aktif olan bu özelliği bulunuyordu. Şu anda sadece büyük firmalar tarafından mobilde kullanılabildiği belirtilen uygulamanın yakında herkese açık olacağı dile getirildi.

   Günümüzde yaygın olarak kullanılan bu özellik sayesinde bazı siteler üzerinden para kazanmakta mümkün. Artık bu uygulamaların mobile taşınması ise büyük bir avantaj. İstediğiniz yerde ve istediğiniz anda canlı yayın yapabilmenize olanak sağlıyor. Youtube bu konuda biraz geç kalsa da sonunda bu adımı attı.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.