Youtube Hikayeler Özelliği Kullanıma Sunuldu

   Snapchat ile birlikte moda haline gelen hikaye ekleme özelliği şimdi YouTube üzerinde kullanılabilir durumda!

   Youtube Hikayeler Özelliği Kullanıma Sunuldu

   Özellikle Snapchat ile birlikte moda haline gelen hikaye ekleme, Instagram ve Facebook gibi farklı platformların akıma ayak uydurmasını sağladı. Hatta bir süre önce WhatsApp dahi sadece 24 saat içerisinde görüntülenebilen hikaye özelliğini kullanıma sunmuştu.

   Şimdilerde bu modaya uyum sağlamaya hazırlanan YouTube platformu, hikaye ekleme özelliğini yayınladı.

   YouTube Hikayeler özelliğinden belirli aboneler yararlanabiliyor

   Görünüşe bakılırsa YouTube Hikayeler özelliğinin kullanımı belirli kanallar ile sınırlı tutuluyor.

   Zira şu anda bu özelliği kullanmak isteyen her kanalın en az 10 bin ve üzeri bir aboneye sahip olması gerekiyor. 10 binden daha az aboneye sahip kanallar ne yazık ki hikaye ekleme özelliğinden henüz yararlanamıyor.

   Eğer kanalınızın 10 binden fazla üyesi bulunuyor ise bahsi geçen özelliği YouTube uygulaması üzerinden kullanmaya başlayabilirsiniz.

   Android uygulamasında kamera ikonu üzerinden erişebileceğiniz YouTube Hikayeler özelliğine iOS uygulamasında ise Hikaye Oluştur butonu aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

   Doğrudan içerik yüklemeyi mümkün kılan yeni özellik, aboneler ile daha yakın iletişim kurmaya yardımcı oluyor. Üstelik çeşitli, özgün çalışmaların yapılması da mümkün oluyor.

   YouTube Hikayeler 7 gün boyunca görüntüleniyor

   YouTube Hikayeler özelliği diğer uygulamalardan ayrılıyor. Zira Instagram ve Snapchat gibi uygulamalar yüklenen hikayenin sadece 24 saat görüntülenebilmesine olanak tanırken YouTube, hikayenin 7 gün boyunca izlenmesini mümkün kılacak.

   Yani, YouTube Hikayelerde uzun süreli fotoğraf ve video yükleme imkanı sizleri bekliyor.

   Abone olduğunuz kanal yeni bir hikaye yüklemiş ise kanal fotoğrafı üzerinden hikayeyi görüntüleyebilirsiniz.

   7 gün boyunca yüklü kalacak olan hikayeler, bu sayede çeşitli tanıtımların da yapılmasına olanak tanıyacak. Tanınmış YouTube kanallarının bu konuda farklı projeler yürütmeleri mümkün gözüküyor.

   Bunların haricinde özelliğin dağıtılmaya başlandığı belirtiliyor. 10 binden fazla abonesi olan kanalların YouTube Hikayeler özelliğini dalgalar halinde edinmekte oldukları söylenebilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.