YouTube Gömülü Videolar Yenilendi

   YouTube gömülü video özelliğini yenileyen Google, bundan böyle çok daha farklı seçeneklerin kullanılmasını sağlıyor.

   YouTube Gömülü Videolar Yenilendi

   Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube, farklı zaman aralıklarında çeşitli yenilikler ile gündeme geliyor. Bunlardan bazıları resmi olarak duyurulurken bazıları ise sessiz sedasız bir şekilde yayınlanıyor. Nitekim son yaşanan gelişme, bu duruma örnek teşkil ediyor. YouTube gömülü video özelliğini yenileyen Google, bundan böyle çok daha farklı seçeneklerin kullanılmasını sağlıyor. Özellikle internet siteleri için olmazsa olmaz özelliklerden embed kod paylaşımı, kanal sahibi açısından ek özelliklerin kullanılmasını mümkün kılıyor.

   YouTube kanalları daha rahat abone çekebilecek

   Resmi bir duyuru olmaksızın yayınlanan yenilikler, özellikle YouTube kanalları açısından oldukça faydalı özellikleri beraberinde getiriyor. Örneğin bundan sonra herhangi bir siteye gömülen videolarda kanalın logosu rahatça görülebilecek. Sadece bununla sınırlı kalmayan yeni özellikler dahilinde tek bir tıkla abone olma desteği de bulunuyor. Fare imlecini logonun üzerine getirdiğiniz takdirde karşınıza abone ol seçeneği çıkacak. Böylelikle YouTube’u ziyaret etmeden kanala abone olabileceksiniz. Tabi bunun için Google hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekiyor.

   Kanallar adına oldukça faydalı olan bir diğer yeni gömülü video özelliği ise bildirimleri açabilmek oluyor. Herhangi bir site üzerinden paylaşılan videonun kanalına abone olabileceğiniz gibi o kanala ait bildirimleri de açabileceksiniz. Böylelikle YouTube sitesine veya uygulamasına yönlendirme ihtiyacı doğrudan ortadan kalkmış oluyor. Ayrıca bahsi geçen tüm işlemlerin tek bir sayfa üzerinden yapılabilmesi, kanallara pratik bir şekilde abone sayılarını arttırma imkanı yaratacak.

   YouTube gömülü videolar güncellemesi internet sitelerini hedef alıyor

   Daha önce YouTube ana sayfası için çeşitli yenilikleri aktif hale getiren Google, bu kez doğrudan internet sitelerini hedef alıyor. Farklı sayfalar tarafından paylaşılan videolarda kanala abone olunması kolaylaşacağı gibi ayrıca içerik sahibine de büyük oranda fayda sağlanmış olacak. Bu çerçevede kanal sahibinin dışında paylaşılan videolar için güzel bir özellik aktif ediliyor denilebilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.