Yenilenen Galaxy Note 7 de Alevlendi!

   Samsung’un yenilediği Galaxy Note 7 modellerinde patlamanın yaşandığı haberi gündemde bomba etkisi yarattı.

   Yenilenen Galaxy Note 7 de Alevlendi!

   Samsung Ağustos ayı içerisinde piyasaya sunduğu Galaxy Note 7 modellerinin bataryalarında yaşanan patlamalar nedeniyle iade işlemlerini başlatarak bir anlamda kullanıcıların güvenliği sağladığını söylemişti. Konu ile ilgili yapılan son paylaşımlarda ise yenilenen ve kullanıcılara güvenli olduğu söylenerek teslim edilen yeni Galaxy Note 7 modellerinde de patlamaların yaşanmaya başladı iddia edildi.

   Patlama mağduru: Hui Renjie

   Hui Renjie adlı Çinli bir kullanıcı Galaxy Note 7 değişim programı kapsamında Samsung’dan yeni bir cihaz aldığını söyledi. Telefonu aldıktan sonra kullanmaya başlayan kullanıcı kısa süre içerisinde telefonun alev almaya başladığını belirtti. Üstelik patlama olayının telefon şarj olurken yaşanması aynı sorunun giderilmediği yönünde de ciddi soru işaretleri oluşturdu. Bu bakımdan önümüzdeki günlerde pek çok kullanıcı tarafından yenilenen modellerin kullanılmaya başlanması benzer sorunların tekrar gündeme gelmesine neden olabilir. Böyle bir durumda da Galaxy Note 7 ile birlikte Samsung ciddi ve zorlu bir sürece tekrar girebilir.

   Samsung ne diyecek?

   Konu ile ilgili oldukça güçlü iddialarda bulunan kullanıcı şu anda firma ile görüştüğünü söylerken böyle bir durumun tekrar yaşanması Galaxy Note 7 üzerinden Samsung’un ciddi bir zarar görmesine de yol açabilecek durumda. Bu açıdan teknoloji dünyası ve özellikle Samsung Galaxy Note 7 kullanıcıları firma tarafından yapılacak resmî açıklamaya kilitlenmiş durumda. Marka tarafından yapılacak açıklama ile birlikte kullanıcıların nasıl tepki vereceği ve bundan sonraki süreç içerisinde Galaxy Note 7 modelleri ile ilgili hangi işlemlerin yapılacağı oldukça merak ediliyor ve aynı zamanda pek çok kişiyi de tedirgin ediyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.