Yeni Telefonlarda Neden Kulaklık Girişi Yok? Razer CEO’su Açıkladı

   Yeni telefonlarda standart 3.5 mm kulaklık girişleri kaldırılıyor. Peki sebebi ne? Razer CEO’su neden kulaklık girişini kaldırdıklarını açıkladı.

   Yeni Telefonlarda Neden Kulaklık Girişi Yok? Razer CEO’su Açıkladı

   Razer yeni telefonlarda neden kulaklık girişini kaldırıyor?

   Her yeni telefon modeli eski kulaklık girişi olmadan çıktığında kullanıcılar da aynı soruyu yöneltti: ‘Tamam ama neden? Neden kulaklık girişi kaldırıldı?’ Son olarak satışa çıkan Razer Phone da aynı zamanda 3.5 mm girişe sahip değil ve aynı sorular onun için de soruluyor. Fakat Razer CEO’su Min-Liang Tan, Facebook üzerinden bazı açıklamalar yaptı ve neden bu kararı aldıklarını anlattı.

   Min-Liang Tan’e göre kulaklık girişini kaldırarak batarya boyutunu ciddi oranda arttırdılar. Yaklaşık olarak 500mAh bir artış olduğunu dile getiren CEO, bunun performansa ve daha pek çok şeye de etki ettiğini savunuyor.

   Sözün özü, 3.5 mm kulaklık jacklarının olmaması en çok batarya konusunda avantaj sağlıyor ve Razer Phone da bu noktada epey enerji sunan bir cihaz. Üstelik içinde Snapdragon 835 çipset, 8GB RAM ve Quad HD ekran bulunduğunu da düşününce güçlü bir batarya daha da önem kazanıyor.

   Siz ne diyorsunuz, 500mAh ekstra batarya mı, yoksa kulaklık girişi mi?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.