Yeni Samsung Galaxy S6 Active

   Samsung’un yeni reyizi Galaxy S6, telefon tasarımında bir çağ başlatan kankisi Galaxy S6 Edge ile birlikte çıkmıştı. Telefon üretmeye başladığında durdurulamaz hale gelen Samsung Galaxy S6 serisine yeni bir arkadaş katıyor!

   Yeni Samsung Galaxy S6 Active

   Samsung Galaxy S6 serisine yeni bir arkadaş katıyor!

   Samsung’un yeni reyizi Galaxy S6, telefon tasarımında bir çağ başlatan kankisi Galaxy S6 Edge ile birlikte çıkmıştı. Telefon üretmeye başladığında durdurulamaz hale gelen Samsung Galaxy S6 serisine yeni bir arkadaş katıyor!

   Galaxy S6 Active:

   Galaxy S6 Active önceki active modeller gibi aktif yaşayan kişilere özel üretim üst seviye bir telefon. (Örneğin telefon suya karşı düşmeye karşı dayanıklı vs.)  Galaxy S6 Active, S6 serisindeki diğer telefonlardan daha sağlam olduğunu hissettiriyor. Örneğin 1.5 m derinlikte 30 dk dayanabiliyor. S6 Active’in dayanıklılığı aynı zamanda IP68 sertifikası ile belgeli. (Zaten telefonun tasarımı komando gibi.) S6 Active’in arka kapağı açılmıyor ve gövdesi tek parçadan oluşuyor. (Bataryası şişecek olanlar için kötü haber.) Telefon düşmeye karşı dirençli olması için metal kasa yeni plastik kasaya sahip. Telefon arka yüzünde elinizde kaymasını engelleyen bir kaplamaya sahip. Deseni de tam sert çocuklara uygun. Aynı zamanda telefonda artık hiç karşılaşmadığımız fiziksel tuşlar bulunmakta. (Tabii ki ana sayfa butonu dışında ya da her ne işlevi görüyorsa ona alışkınız.) Yan yüzeyde ses azaltma yükseltme ve kilit tuşları haricinde “Active Key” adında bir tuş bulunuyor. Bu tuş bir nevi kısayol. Yani ekran kapalıyken iki kere basarsanız kamera çalışıyor, ekran açıkken basarsanız Google Now özelliği aktif oluyor.

   Galaxy serisine son eklenen özelliklerden biri olan parmak izi okuyucu S6 Active’de bulunmuyor. Bunun yerine S6 Active’de Samsung Pay şifre ile kullanılabilecek. Galaxy S6 Active, 3GB ve dört çekirdekli 1.5 GHz Cortex A53 ve yine dört çekirdekli 2.1 GHz Cortex A57 olmak üzere toplamda 8 çekirdekli işlemcisi bulunmakta. Parmak izi okuyucusundan sonra depolama alanı hakkında da oldukça olumsuz yorumlar aldı. Çünkü harici depolama desteği yok. Sadece 32GB dahili depolama alanına sahip. (Günlük kullanımda yeter de artar herhalde.) Bunlara rağmen kablosuz şarj özelliği var. (Bu özellik varsa tamamdır.) Ekran konusunda S6 ile aynı donanıma sahip. Çünkü S6’nın ekranı zaten yeterince kaliteli.

   Yine de özelliklerinden bahsedecek olursak 5.1 inç büyüklüğe sahip Super AMOLED ekran 2560×1440 piksel çözünürlüğe sahip. Kamera ise doğa sporları yapanlar için. 16 megapiksel ana kamera ile 5312×2988 piksel çözünürlüklü fotoğraflar çekebiliyor. Ayrıca otomatik odaklama, yüz algılama otomatik HDR, dokunarak odaklama ve yer etiketleme özellikleri ile LED flaşı bulunan bu kamera saniyede 30 kare hızında 2160 piksel çözünürlüğünde video kaydı da yapıyor. Ön kamerası ise 5 megapiksel. Bataryası ise 3500mAh.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.