Yeni Nokia X Yakında Çıkacak

   Nokia’nın sıradaki akıllı telefonu Nokia X ortaya çıkıyor.

   Yeni Nokia X Yakında Çıkacak

   Nokia 6 ve Nokia 8 modelleri dahil olmak üzere MWC 2018 etkinliğinde birkaç yeni akıllı telefon tanıtan HMD Global, şimdi bir diğer cihazını da sunmaya hazırlanıyor. Yeni telefonun adı ise Nokia X olacak.

   Yeni Nokia X’in iPhone X’le alakası yok!

   Çin’de bazı reklamlar yayınlanırken, yeni Nokia X de bunlar sayesinde ortaya çıktı. Cihazın ay sonunda, 27 Nisan tarihinde ise açıklanması bekleniyor. İlk render görüntüleri ortaya çıkarken, X ibaresi dikkat çekiyor fakat çok fazla bilgi henüz yok. Ayrıca ilk akla gelenin aksine Nokia X, Apple’ın iPhone X modeline rakip olmayacak.

   Söylentilere göre Nokia X’in 4GB ve 6GB RAM seçenekleri olacak, ayrıca işlemci çipsetinde de Qualcomm Snapdragon ya da MediaTek arasında seçim yapmak mümkün olacak. Her ne kadar henüz doğrulanmasa da cihazın orta seviye olacağını söyleyebiliriz.

   Nokia X Çin’e özel mi çıkacak?

   Ayrıca şimdilik yeni Nokia X’in global pazar için hazırlanıp hazırlanmadığı bilinmiyor. Telefon Avrupa ve Amerika pazarlarında çıkabileceği gibi, sadece Asya bölgesine de özel olabilir.

   Muhtemelen yeni Nokia X’in eski telefonlarla benzer yanı olmayacak ve yeni bir seri olarak karşımıza çıkacak. Bakalım ilerleyen zamanlarda HMD Global’den Nokia X için ne gibi bilgiler gelecek?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.