Yeni Nokia 9 Tıpkı Galaxy S7 Edge Gibi Gözüküyor

   Yeni Nokia telefonu, Nokia 9 görüntüleri ortaya çıktı.

   Yeni Nokia 9 Tıpkı Galaxy S7 Edge Gibi Gözüküyor

   Nokia 8 henüz daha yeni çıkış yapmışken, Finlandiya menşeli firmanın amiral gemisi Nokia 9’un ne zaman geleceğini bilmiyoruz fakat var olduğundan kesinlikle eminiz ve ortaya çıkan son sızıntı görseller de neye benzediğini gösteriyor. Açıkçası, fotoğraflar doğruysa Nokia 9 yüksek oranda Samsung Galaxy S7 Edge’i andıran bir akıllı telefon.

   Yeni Nokia 9 teknik özellikleri

   Fotoğraflara göre Nokia 9’da kavisli bir ekran yer alıyor ve eğer önceki söylentiler doğruysa, cihazda 5.5 inç boyutunda Quad HD AMOLED ekran (Galaxy S7 Edge ile aynı) yer alacak. Üst ve alt kısımlarda ufak çerçeveler yer alırken, bu yönüyle de Samsung telefonunu anımsatıyor. Ayrıca kamera pozisyonu bile tıpkı onun gibi.

   Tabii ki bu konuda eleştiri yapmıyoruz çünkü eğer size göre S7 Edge iyi bir tasarıma sahipse, Nokia 9 da hoşunuza gidecektir.

   Yeni Nokia 9 Galaxy S8 ile tamamen aynı değil

   Örnek vermek gerekirse, Nokia 9’un parmak izi tarayıcısı arkada yer alıyor ve bu yönüyle Samsung Galaxy S8’i andırıyor. Aynı zamanda tek bir lens yerine çift lensli kameraya sahip. Ayrıca S7 Edge’e göre cam tasarımlı arka taraf daha kavisli duruyor.

   Kıyaslamalar bir yana, bir Baidu kullanıcısı tarafından paylaşılan bu fotoğraflar eğer gerçekse Nokia 9’un oldukça şık olacağını söyleyebiliriz. Özellikle lacivert renk oldukça yakışmış.

   Tabii ki her zaman olduğu gibi bu sızıntı ağzımıza ‘bir parmak bal çalmak’ oldu fakat 2017 sona ermeden Nokia 9’u resmi olarak görmeyi de bekliyoruz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.