Yeni MacBook Pro’yla İlgili Bilgiler Sızdırıldı

   Apple, Mac Book Pro’yu revize ediyor. Yeni model daha şık, hızlı ve verimli olacak.

   Yeni MacBook Pro’yla İlgili Bilgiler Sızdırıldı

   Apple, MacBook Pro’nun görünümünde şimdiye kadar yapılacak en büyük değişimi meydana getirmeye hazırlanıyor. MacBook yeni tasarımında daha ince bir görüntüye kavuşacak. Fonksiyon tuşları dokunmatik OLED bir şerit üzerinde konumlanacak. Yeni MacBook Pro; video oyun sevenler, bilgisayarını ileri düzeyde kullananlar için daha kullanışlı olacak GPU’lar gibi daha güçlü bileşenler içerecek.

   MacBook Pro ne zaman çıkıyor?

   2016’nın başından beri son testleri yapan Apple’ın, MacBook Pro‘yu eylülün ilk haftasında piyasaya sürmesi bekleniyordu; ancak iPhone 7’nin çıkış tarihinin aynı zamanlara denk gelmesiyle MacBook Pro’yu bir süre daha mağazalarda göremeyebiliriz.

   MacBook Pro’ya yeni ekran…

   MacBook Pro, ikincil bir ekranla satışa sunulacak. Olağan yazı klavyesinin yerini tutacak, dokunmaya duyarlı yeni bir tuş dizisi yeni modelde yer alacak.

   Yeni fonksiyonel özellikler…

   Dokunmaya duyarlı OLED şerit kullanımı kolaylaştıran fonksiyonlar içerecek. Bu fonksiyonla, kullanıcının bilgisayarda yapmakta olduğu mevcut işleme yönelik özelliklerle ilgili tuşları kullanıcının önüne getirilecek. Örneklemek gerekirse, eğer mevcut işlemde Apple Note gibi spesifik bir uygulama açıksa, bununla ilişkili fonksiyonel tuşlar açığa çıkacak. İlişkili olarak ise, “bold”, “italik”, “kaydet” gibi işlemler bu tuşlar sayesinde gerçekleşebilir.

   Görüntüsü inceliyor…

   Kaynaklara göre, yeni modelin öncekilere oranla daha ince olacağı söyleniyor. Yeni MacBook Pro, genel olarak daha az alan kaplayacak ve gövdesi daha kıvrımlı bir yüzeye sahip olacak.

   Daha gelişmiş grafikler…

   Yeni modelde, yüksek performanslı AMD grafiklere erişilebilecek. Söylentilere bakılırsa Apple; AMD, Polaris GPU kullanacak; çünkü yeni modelde güçte verimlilik ve incelik vaat ediliyor. Yenilenen ince ve zarif yapılı kasaya en uygun şekilde yerleştirilebilecek chip olması bu söylentinin çıkış noktası.

   USB-C ve parmak izi okuma…

   Mac Book Pro’da bir USB-C bağlantı noktası olacak. Parmak izi tarama özelliğiyle de bilgisayarın, kullanıcısını tanıması sağlanacak.

   Bu bilgiler her ne kadar Apple tarafından henüz doğrulanmamış, sızdırılmış bilgiler olsa da gerçekleşmesi halinde yeni MacBook Pro‘yla daha verimli ve hızlı çalışmak mümkün olacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.